דני דיין לבכירי משטרת ניו יורק: "אתם בחזית המלחמה נגד האנטישמיות"

קונסול ישראל השתתף בכנס מיוחד של משטרת ניו יורק לקראת פסח וביקש מהמפקדים לטפל בכל החומרה בגילויי האנטישמיות ההולכים וגוברים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ז באדר ב תשע"ט

דני דיין לבכירי משטרת ניו יורק: "אתם בחזית המלחמה נגד האנטישמיות"-ערוץ 7
דני דיין והמפקח הכללי של משטרת ניו יורק
צילום: דוברות הקונסוליה הישראלית

בניו יורק נערך היום (רביעי) הכנס השנתי של בכירי ה-NYPD (משטרת ניו יורק) שהתקיים במטה המשטרה בהובלתו של המפכ"ל ג'יימס פטריק אוניל.

לכנס הגיעו נציבי ה-NYPD, קצינים בכירים ומנהלי מחלקות ותחנות ונטלו בו חלק בכירי הקהילות היהודיות בניו יורק וקונסול ישראל דני דיין.

הכנס התקיים לקראת חג הפסח ועל רקע העלייה המדאיגה של פשעי השנאה האנטישמיים בניו יורק.

באירוע התקיים מפגש בלתי אמצעי ושיח פתוח של בכירי ה-NYPD עם נציגי הקהילות היהודיות שהשמיעו את חששם ובקשותיהם. המשתתפים תודרכו לגבי סביבת האיום הנוכחית, מאמצי הלחימה החדשים והמעקב אחר ההתקפות האנטישמיות ברחבי העולם והשפעתן על פעילות ה-NYPD.

לאחר האירועים האנטישמיים האחרונים, ב-NYPD נערכים להגדלת אבטחת הקהילות היהודיות בחג הפסח: ה-NYPD יערכו סיורים ותגבורי כוחות ביניהם נוכחות מוגברת של יחידת פשעי השנאה בקהילות היהודיות, בבתי הכנסת ובמקומות נוספים בעלי רגישות ביטחונית.

מנתוני משטרת ניו יורק עולה כי עד כה, בשנת 2019 התרחשו פי 2 יותר פשעים אנטישמיים ביחס לאותה תקופה ב2018 (69 מקרים השנה לעומת 35 בשנה שעברה).

בשנת 2018 התרחשו 180 אירועים אנטישמיים, עלייה של 22% לעומת 2017 ועלייה של 38.6% משנת 2016. נתונים אלה מתווספים לאירועים שהתרחשו בשארלוטסוויל, פיטסבורג, תקיפות פיזיות נגד יהודים בברוקלין וריסוס צלבי קרס ברחובות ניו יורק במספר הזדמנויות, האחרונה בהן אירעה אתמול.

המפקח הכללי של משטרת ניו יורק, ג׳יימס פטריק אוניל, אמר כי "הנתונים שהוצגו מטרידים מאוד והם מבהירים שעלינו להילחם באיום האנטישמי בכל דרך. כל מקרה ייחקר לעומק וכל דיווח וחשד ייבדקו. האיום משתנה והפסח הזה שונה מקודמו, תפקידנו לדאוג שהתושבים יהיו בטוחים ויותר מזה - ירגישו בטוחים".

דיין נואם בפני מפקדי משטרת ניו יורק
צילום: הקונסוליה הישראלית

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק אמר בכנס: "השנה, כנס ה-NYPD שונה מבשנים קודמות – האנטישמיות ברחבי העולם גואה, וישנו זינוק בתקריות האנטישמיות ובהתבטאויות האנטישמיות. רק אתמול רוססו ברחובות ברוקלין שני צלבי קרס. כשהציבו אותי כקונסול הכללי בניו יורק לא דמיינתי שהמציאות תנסה להרגיל אותי ללכת על מדרכות צבועות צלב קרס כאן בניו יורק".

"אני כאן היום כדי לחזק את ידיהם של הקהילות היהודיות ולהבטיח להם שמדינת ישראל תעשה הכול כדי להילחם באנטישמיות, בשורשיה ובתוצאותיה ההרסניות. הכנס הזה מבטא את שיתוף הפעולה ההדוק של הקונסוליה הישראלית עם רשויות אכיפת החוק במאמץ המשותף לעצור את פשעי השנאה", הוסיף דיין.

הוא פנה למפקדי המשטרה ואמר, "אני קורא לכם היום, אתם בחזית המלחמה כנגד האנטישמיות, אסור לתת למציאות שבה אנשים נפגעים בשל אמונתם להימשך. העובדות שיהודים נרצחו בבית הכנסת בתפילת השבת כאן בארה"ב, שנוף העיר נצבע כמידי שבוע בצלבי קרס, שיהודים מותקפים בקהילותיהם בעיר, העובדות הללו צריכות להדיר שינה מעיני כולנו".

"אין לנהוג במוסר כפול כלפי אנטישמיות – האנטישמיות חמורה ככל שנאה אחרת, עליה לקבל תהודה ציבורית ויחס כמו כל שנאה אחרת, אל לנו להתרגל למציאות הנוכחית. ההבדל בין אירופה שלפני מלחמת העולם השנייה לניו יורק של היום היא אתם. ההיערכות המבצעית שלכם מאפשרת לי להגיד שבפסח הקרוב אף יהודי לא צריך לפחד להתפלל בבית הכנסת שלו", סיכם דיין.