סנסציה: בני יהודה הדיחה את מכבי ת"א

כשהיא רחוקה מרחק 90 דקות מגמר גביע וחלומות על זכיה בטראבל, הפסידה מכבי ת"א לראשונה העונה בישראל, דווקא בחצי גמר הגביע

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז באדר ב תשע"ט

כמו אז. הפעם האחרונה שבני יהודה זכתה בגביע המדינה בכדורגל היה לפני שנתיים, כשזו גברה על מכבי ת"א במשחק הגמר שהתקיים באצטדיון טדי בתום דו-קרב פנדלים.

הערב (רביעי) הכתומים משכונת התקווה שיחזרו את המשחק ההוא מלפני שנתיים כששוב גברו על יריבתם העירונית הצהובה, שוב במפעל הגביע, שוב באצטדיון טדי. הפעם זה נגמר ללא פנדלים.

השתיים עלו הערב אל כר הדשא שבבירה בניסיון להשיג את הכרטיס השני לגמר הגביע שיתקיים ב-15 במאי באצטדיון סמי עופר שבחיפה, שם כבר מחכה להן מכבי נתניה שהעפילה אמש אחרי ניצחון על הפועל חדרה אל משחק הגמר.

הצהובים מת"א שהבטיחו רק במוצאי השבת האחרון את זכייתם באליפות המדינה בכדורגל, לאחר שלוש שנות בצורת ושליטה של באר שבע, קיוו כי יצליחו להמשיך ולשמור על הנתון המדהים שהעמיד אותם על אפס הפסדים בכל המסגרות בישראל העונה, בדרך אולי לזכיה גם בגביע המדינה בכדורגל, אחרי האליפות וגביע הטוטו בו זכו מוקדם יותר העונה.

לרוע מזלם, כנראה שמלבד המשפט האלמותי "לגביע חוקים משלו", גם לחגיגות האליפות היה חלק במשחקם הערב כשאלה היו רחוקים מלהציג את משחקם המצויין שאיפיין אותם פעמים רבות העונה.

בני יהודה הייתה קרובה מספר פעמים לכיבוש שער, ובדקה ה-77 אף הצליחה לעשות את זה כשבעיטה אדירה של יובל אשכנזי אחרי קרן, מחוץ לרחבה, הכניע את ראיקוביץ' ואת מכבי תל אביב כולה עם עשרות אלפי אוהדיה שהגיעו לתמוך בקבוצתם, במה שהיה שער הניצחון שקבע - בני יהודה עושה זאת שוב ומעפילה אל גמר גביע המדינה בכדורגל, בדרך אולי להנפה רביעית.

מכבי ספק קופחה כשנגיעת יד ברחבת בני יהודה לא נשרקה. בהתאחדות אמרו כי ההחלטה שלא לשרוק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים התקבלה על ידי שופטי מערכת ה-VAR וכי הם מגבים את החלטת השופט אוראל גרינפלד.

בסיום, מכבי סופגת את הפסדה הראשון העונה בישראל, דווקא בזמן הכי קריטי עבורה. חלומות הטראבל נגוזו.

בני יהודה? זו תגיע בפעם השמינית בתולדותיה אל גמר הגביע, שם מחכה לה מכבי נתניה. האם זו תהיה בני יהודה בפעם הרביעית או מכבי נתניה בפעם השניה, כשהפעם האחרונה בה זכתה הייתה ב-1978, אז ניצחה 1:2 בגמר את לא אחרת מאשר בני יהודה. 41 שנים אחרי, זה יקרה שוב?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il