שחקני הפועל הערב מול טנריף
שחקני הפועל הערב מול טנריף צילום: FIBA.COM

40 דקות, זה כל מה שעמד בין הפועל ירושלים לאירוח פיינל-פור ליגת האלופות של פיב"א, ואולי אף זכיה בו, כבר בעונתם הראשונה במפעל האירופי.

17 משחקים קיימה הפועל ירושלים עד הערב (רביעי) במסגרת ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו באירופה. ב-15 מהם ניצחה. עד הערב.

אחרי שגברו עליהם בקושי בשבוע שעבר, ברגע האחרון ובשתי נקודות הפרש בלבד במשחק הראשון מבין שניים בשלב רבע גמר המפעל, הערב לא יכלו הירושלמים לספרדים המצויינים באולמם הביתי הרועש.

הירושלמים אמנם פתחו טוב את המשחק, אך עד במהרה השתלטו שחקני טנריף הספרדית על ההובלה ועם ריצת 0:15, בהם ארבע שלשות רצופות, פתחו פער ממנו הירושלמים לא הצליחו לחזור כמעט לכל אורך המשחק.

עמוק בתוך הרבע הרביעי, 5 לסיום המשחק, כשכבר היה נראה כי ירושלים בדרך לתבוסה קשה, השתנה המשחק מקצה לקצה. חזרה איטית של הירושלמים וצמצום הפער ל-13 נקודות לצד שיפור בהגנה ויחד עם עבירה טכנית נגד הספרדים, הביאה לרוחות של תקווה עבור האורחים מישראל ואלה הפעם לקחו את ההזדמנות בשתי ידיים.

לצערם, זה לא עזר מול האוהדים הביתיים שסיפקו אווירה מלחיצה וקשה, והספרדים שלא ירדו לרגע מיתרון דו-ספרתי מנצחים בתום דרמה גדולה עם 64:81.

הירושלמים, להם הסכם עם הנהלת פיב"א על אירוח משחקי הפיינל-פור של המפעל האירופי, במידה שיעפילו לשם, מסיימים את דרכם באירופה עם תבוסה קשה ובעיקר באכזבה גדולה - חלום הזכיה והאירוח של משחקי ההכרעה יחכה לעונה הבאה.