משחק הבחירות של חזון
משחק הבחירות של חזון צילום מסך

לקראת הבחירות, שיתקיימו בשבוע הבא, משיקה תנועת חזון משחק רשת חדש בנושא דת ומדינה בשם 'האומץ לענות'.

מטרת המשחק היא להשיג כמה שיותר תשובות ברורות מהמתמודדים השונים לגבי עמדתם בסוגיות של דת ומדינה. בחזון מבטיחים פרסים כספיים למי שיצבור הכי הרבה תשובות מהפוליטיקאים.

במשחק, יכולים הגולשים לשאול שאלות שונות את המועמדים השונים דרך הדוא"ל או דרך רשת הטוויטר. גולש שמצליח לקבל תשובות ברור מהפוליטיקאים על השאלות ששאל, מעלה תיעוד שלהן לאתר המשחק וצובר נקודות.

שלושת הגולשים שיקבלו את מספר הנקודות הרב ביותר יזכו בפרסים כספיים, שהגבוה בניהם הוא 10,000 שקלים למקום הראשון. המקום השני יזכה 5,000 שקלים, ואילו המקום השלישי יזכה ב2,500 שקלים.

השאלות אותן יכולים לשאול הגולשים את המועמדים השונים, מורכבות מנושאים שונים שאותם מקדמים בתנועת חזון לאורך כל מערכת הבחירות. המטרה של תנועת חזון היא שהמועמד יודיע באופן ברור כי הוא מתכוון להכניס את אותם הנושאים לקווי היסוד של הממשלה הבאה. בין הנושאים עליהם אפשר לשאול את המועמדים, הם העצמת המשפחה הנורמלית, שמירת השבת הציבורית, השמירה על קדושת הכותל, השמירה על הגיור הממלכתי, וכן האם תוכנס חיזוק הרבנות הראשית לקווי היסוד של הממשלה.

גולש שיצליח לקבל תשובה מאחד המועמדים מבין רשימת המועמדים שמציע המשחק, כמו גדען סער, בצלאל סמוטריץ, איילת שקד ואיתמר בן גביר, יקבל 50 נקודות. גולש שיצליח לקבל תשובה מראש אחת המפלגות כמו השר משה כחלון, הרב רפי פרץ, משה גפני ואריה דרעי, יקבל 70 נקודות. את הניקוד הגבוהה ביותר יקבלו הגולשים שיצליחו לקבל את תשובתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנושאים האלו, והם יזכו ב- 100 נקודות על כל שאלה שעליה יקבלו תשובה.

בהודעה שנשלחת אל המועמד מטעם הגולש, נכתב "אנו עומדים בימים האחרונים לפני הבחירות הכלליות לכנסת. כיהודים, וכאזרחי מדינת ישראל, אנו עדים למגמה מדאיגה המנסה לכפות על מדינת ישראל תרבות זרה של מדינת כל אזרחיה. כיון שהנושא קרוב לליבי, אני רוצה לדעת האם אתה כמועמד לכנסת, תדרוש במו"מ הקואלציוני להכניס לקווי היסוד של הממשלה את השמירה על הגיור הממלכתי?" או כל נושא אחר שעליו ביקש הגולש תשובה.

משחק זה מגיע לאחר קמפיין ארוך של התנועה שנמשך לאורך כל תקופת הבחירות, שבמרכזו חתמו 120,000 אנשים על האמנה הישראלית שניסחה התנועה תוך 36 שעות בלבד.

באמנה נכתב כי "היהדות היא סלע קיומנו בארץ ישראל". החתומים על האמנה מתחייבים שהם יתמכו רק במפלגות שיחזקו את הזהות של מדינת ישראל ויפעלו למען הערכים של מסורת, שבת ומשפחה. התנועה הציבה לעצמה למטרה להגיע ליעד של מאה אלף חתימות, אותן היא הצליחה להשיג עוד לפני סיום הקמפיין בזכות ההתעניינות הגדול של הציבור.