להביא חיים חדשים לעולם
להביא חיים חדשים לעולם צילום: דוברות מד"א

מתנדב מד"א אנואר שרקאוי, תושב יפו, הזדמן לחניה הסמוכה לחדר המיון בבית החולים ולפתע שמע גבר הצועק כי אשתו יולדת במונית והוא צריך עזרה.

שרקאוי הביא במהירות את ציוד ערכת הלידה שיש באמבולנס של מד"א ויילד את האישה במונית. חבל הטבור של התינוק היה כרוך סביב צווארו של התינוק ושרקאוי הסיר אותו על מנת למנוע חנק.

"שמעתי קריאות לעזרה ומיד רצתי וראיתי בתוך מונית אישה הכורעת ללדת", שיחזר שרקאוי. ''במושב האחורי של המונית הייתה אישה בשנות ה- 20 בשלב מתקדם של לידה, ידעתי שאין ברירה ולא ניתן להכניס אותה לבית החולים וצריך ליילד אותה בתוך המונית.

"זאת לא פעם ראשונה שאני מיילד ובעזרת הציוד שהיה ברשותי יילדתי את האישה ולאוויר העולם הגיח תינוק. בבדיקה מיידית זיהיתי שחבל הטבור כרוך סביב צווארו ומיד שחררתי אותו. בהתחלה הוא לא בכה, נתתי לו שתי טפיחות קלות על השכמות וגיריתי אותו לבכות, לאחר שניות שמעתי קול בכי, ואז נרגעתי והבנתי שהכל בסדר''.

צוות בית החולים הגיע למונית עם מיטה ליולדת. "את התינוק החזקתי בזרועותיי וליווינו אותם לחדר המיון. תמיד משמח לסייע להביא חיים חדשים לעולם ואני גאה שהפעם נפלה בחלקי הזכות להיות במקום הנכון ובזמן הנכון ולסייע", סיכם שרקאוי.