אוהדי הפועל ירושלים
אוהדי הפועל ירושלים צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

24 שעות עברו מאז הודחה הפועל ירושלים ממפעל ליגת האלופות של פיב"א, אחרי שהובסה על ידי טנריף הספרדית במשחק הגומלין. בכך ספגה הפועל מכה כלכלית ומוראלית קשה כשזו הייתה רחוקה מרחק 40 דקות מהעפלה אל הפיינל-פור האירופי ואירוחו באולמה הביתי - היכל הפיס ארנה שבבירה.

פחות מ-24 שעות מאז ההדחה הכואבת מאירופה, הערב (חמישי) ספגו הירושלמים מכה כלכלית ומוראלית קשה לא פחות. הפעם מדובר במכה כואבת במיוחד, כזו המגיעה מתוך הבית, מתוך הקהל האדוק שליווה אותה לכל משחק, בית וחוץ, בארץ ובאירופה.

מדובר בהודעתם של חברי ארגון האוהדים "הבריגדה", שהודיעו כי מעתה לא יגיעו יותר למשחקי הקבוצה ולא יעודדו את האדומים מהבירה שעל הפרקט.

"בצער רב אנחנו, חברי ארגון בריגדה מלחה, נאלצים להודיע כי בעקבות משבר האמון עם ההנהלה ודרכי הפעולה שלה, לא נותרה לנו הברירה אלא להפסיק להגיע ולתמוך במשחקים כארגון", כתבו חברי הארגון בהודעה בדף הפייסבוק שלהם.

לטענתם, הנהלת המועדון והעומד בראשה המנכ"ל גיא הראל סימנו אותם ומנסים בכל דרך להילחם בהם.

יש לציין כי רק לפני שבוע, לפני המשחק הראשון מול טנריף הספרדית באולמם הביתי שבבירה, הודיעו במועדון האדום כי הם משהים את התביעות שהגישו נגד ראשי ארגון האוהדים בשל מאבקם הממושך בהנהלה ולמרות שבארגון האוהדים לא אהבו את ההודעה החד-צדדית, אחרי שכבר היו שותפים לשיחות בהם דנו בניסיונות גישור יחד, החליטו לשוב ולעודד את הקבוצה לקראת משחקה החשוב מול הספרדים.

הערב, לאחר ההדחה הכואבת מאירופה, וארבעה ימים לפני משחקם החשוב מול מכבי ת"א בקלאסיקו השני של העונה בליגת העל בכדורסל, הודיעו ראשי האוהדים כי הם חוזרים למאבקם נגד ההנהלה.

"ההבנה שהצד השני שם לו למטרה אחת ויחידה לפגוע בארגון בדרך של דיכוי, רדיפה, בריונות, איומים בתביעות מוכנות, הנמצאות ב "השהייה" ולא בוטלו עד היום, כל אלה לא משאירים לנו ברירה", כתבו.