גילת בנט
גילת בנטצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גילת בנט, רעייתו של יו"ר מפלגת הימין החדש נפתלי בנט, מגיבה לראשונה ללחץ שהפעילו בני הזוג נתניהו כדי לפרסם הכפשות נגדה בתקשורת במטרה לפגוע בבעלה.

"אין לי שום בעיה עם אנשים שלובשים גופיות. הייתי חילונית פעם ועשיתי את התהליך שלי ובמהלכו קבעתי לעצמי כל מיני גבולות. אחד מהם הוא הלבוש", אמרה בנט על הפתקים שפורסמו השבוע ובהם כתבה שרה נתניהו כי היא רוצה פרטים על האופן שבו נהגה גילת להתלבש.

''יש את הסטיגמה הזאת שאם את לובשת גופיה, אין סיכוי שאת שומרת מצוות", אמרה בנט בראיון למורן אזולאי באתר YNET.

היא הסבירה מדוע הפסיקה ללבוש חולצות לא צנועות. "לא רציתי להראות לילדים שלי משהו שהוא כל כך בוטה ושונה. בהתחלה זה היה נראה לי שטויות, איך אני מתלבשת, ואחרי שנולדו לי ילדים התחלתי לחשוב איפה עוברים הגבולות שלי וכפי שאת רואה הגבולות שלי עוברים בזה שאני אמשיך להיות כמו שאני, אני אוכל להמשיך ללבוש מכנסיים אבל אני לא שמה כיסוי ראש. זה דבר שניסיתי כמה פעמים לעשות ועדיין לא הגעתי לנקודה שאני מתחברת לזה מספיק".

"האמת זה מביך אותי שאני צריכה לדבר על זה כל כך הרבה. אם תסתכלו על תמונות מהעבר, תראו שאנחנו משתנים בחיים שלנו. משנים את הגבולות איך שאנחנו רוצים".

כזכור, בני הזוג נתניהו ביקשו לפרסם בתקשורת שגילת בנט עבדה במסעדה לא כשרה בניו יורק. בנט מספרת: "כשגרנו בניו יורק, הייתי שפית קינוחים. הייתי מסתובבת בכל מיני מסעדות וטועמת קינוחים. באחת הפעמים נכנסתי למסעדה שאכלתי בה קינוח, חיפשתי את השף ושאלתי אם צריכים עובדים. ברגע שהשף שמע שאני ישראלית הוא מיד פתח לי את הדלת ואמר שישמח להעסיק אותי כי לישראלים יש מוסר עבודה גדול".

בנט היתה העובדת היחידה במסעדה שביום שישי יצאה לפני כניסת השבת. "כולם שם המשיכו לעבוד עד 12 בלילה ואני הייתי צריכה לצאת בשלוש, שלוש וחצי. איך מספיקים לעשות את כל העבודה? באים בארבע בבוקר לעבודה. עבדתי ככה בשקט שלי וזהו. ככה יצאתי ראשונה, כי רציתי להגיע הביתה לפני שבת".