"הרטוריקה של טראמפ – כמו הנאצים"

בטו או'רורק, המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, אמר כי דבריו של טראמפ נגד המהגרים "מזכירים את הדברים שנשמעו בתקופת הרייך השלישי".

ניסן צור , א' בניסן תשע"ט

טראמפ
טראמפ
צילום: Kevin Lamarque, רויטרס

מתקפה חריפה של המועמד הדמוקרטי לנשיאות על הנשיא טראמפ. חבר הקונגרס בטו או'רורק אמר כי הרטוריקה בה משתמש הנשיא טראמפ כנגד כניסת מהגרים לארה"ב מזכירה לו דברים שנאמרו במהלך השלטון הנאצי בגרמניה.

במהלך נאום במדינת איווה הזכיר או'רורק כי טראמפ כינה את המהגרים המקסיקנים "אנסים" ואמר כי חלק מהמגרים המבקשים להיכנס לארה"ב הם "בעלי חיים" ואפילו "טפילים". הוא גם תקף את מדיניותו של טראמפ לאסור כניסת מהגרים מוסלמים לארה"ב. לא היינו מופתעים אם ברייך השלישי אנשים אחרים היו מכונים "טפילים", ג'וקים או כל חרק אחר שצריך להרוג.

אבל לומר דברים כאלו בשנת 2017 או 2018 בארה"ב – זה דבר לא הגיוני" אמר או'רורוק. הוא הוסיף גם כי "השוויתי את הרטוריקה בה השתמש הנשיא לרטוריקה שאולי נשמעה במהלך תקופת הרייך השלישי. לקרוא לבני אדם "טפילים" זה משהו שאולי היינו מצפים לשמוע בגרמניה הנאצית.

לתאר מהגרים כאנסים ופושעים, לבקש איסור גורף על כל כניסת כל המוסלמים, איזה מדינה נוספת ברחבי העולם עושה דברים כאלו?".

בחודש יוני האחרון פירסם הנשיא טראמפ ציוץ בחשבון הטוויטר שלו בו כתב כי "הדמוקרטים הם הבעיה. לא אכפת להם מהפשע, הם רוצים מהגרים לא חוקיים ולא משנה כמה רעים הם יכולים להיות, על מנת להציף את המדינה שלנו בהם, כמו כנופיית MS-13".

הכנופייה נחשבת לאחת האכזריות בעולם ופועלת בעיקר בארה"ב ובמרכז אמריקה.