באר שבע מתבססת במקום השני

רק לפני שלושה חודשים ספגה האלופה היוצאת מבאר שבע את אחת מהמפלות הכואבות עם מהפך של בני יהודה. היום היא נקמה בדרך למקום השני

נרי וייס - ערוץ 7 , א' בניסן תשע"ט

בכל שלושת המפגשים האחרונים ביניהן, לא הצליחה הפועל באר שבע לנצח את בני יהודה. בכלל, את אחת מהמפלות הכואבות שלה העונה, זו שהיוותה אבן דרך רצינית בעונה הרעה שעברה עליה העונה, ספגה האלופה היוצאת מבאר שבע לפני שלושה חודשים מאותה בני יהודה.

היה זה כשזו ביצעה מהפך בדרך לניצחון על הדרומיים בתוצאה 1:3, באצטדיונם הביתי הזמני, אצטדיון המושבה שבפתח תקווה.

לא עבר הרבה זמן ובאר שבע שהצליחה להיכנס אל הפלייאוף העליון, ממש על סף סיום העונה הסדירה, הצליחה כבר להעפיל למקום השני בטבלת ליגת העל בכדורגל, בזכות רצף ניצחונות שעמד על ארבע.

הערב (מוצאי שבת) הדרומיים מאריכים את הרצף עם ניצחון נוסף כשמחקה יתרון של בני יהודה בזכות צמד שערים של בן שהר, ותוקעת יתד במקום השני בטבלת הליגה. הנקמה הוגשה בצורה הכואבת ביותר.

בני יהודה עלתה אמנם ראשונה ליתרון אך גם זה היה יותר בחסד ופחות בזכות, כשסילבסטר כבש לזכותה בבעיטת עונשין מ-11 מטרים בדקה ה-15 שנשרקה לזכות בני יהודה בצורה מפוקפקת ביותר, אחרי שהשופט שלומי בן אברהם נעזר במערכת ה-VAR שכמו בחצי הגמר, עשתה יותר צרות מתועלת ובעיקר עבדה לטובת בני יהודה.

בדקה ה-33 השווה בן שהר את התוצאה וכעבור 5 דקות נוספות זכתה באר שבע בפנדל מוזר משלה, שוב עם החלטה גבולית של השופט בן אברהם. הפעם בן שהר פספס ולמחצית ירדו השתיים בשיוויון 1:1 ועם רצף החלטות שיפוט רעות.

בדקה ה-52 שוב בן שהר הוא זה שחילץ את באר שבע, כשכבש הפעם מבלי לקבל את עזרת השופט, בדרך לניצחון בית ולנקמה על בני יהודה שהעפילה בשבוע האחרון אל מעמד גמר הגביע כשהדיחה את האלופה הנכנסת מכבי ת"א. לגביע חוקים משלו, את באר שבע קשה לנצח באצטדיונה הביתי, אצטדיון טוטו טרנר שבבירת הנגב.

למעשה, בני יהודה לא ניצחה את באר שבע בחוץ כבר כמעט 9 שנים, מאז אוגוסט 2010, כשאז השתיים שיחקו באצטדיון ווסרמיל הישן. באר שבע תוקעת יתד במקום השני בטבלה עם 19 נקודות מ-21 אפשריות בשבעת המחזורים האחרונים. למרות העונה הרעה שעברה עליה.

במשחק נוסף שהתקיים הערב, במסגרת הפלייאוף התחתון, הביסה עירוני קריית שמונה את הפועל חיפה בתוצאה 0:3, במה שהיה משחק עשירי ברציפות ללא ניצחון עבור האדומים מהכרמל. קריית שמונה קרובה להבטיח הישארות בליגת העל עונה נוספת.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il