דומא: 72% מהדתיים לא מאמינים לגרסת השב"כ

רוב הציבור הדתי לאומי לא מאמין לשב"כ בכל הנוגע לחקירת הרצח בדומא. מנכ''ל חוננו: ''הגיע הזמן שמישהו יתעשת ויעצור את הטירוף".

תגיות: שב"כ דומא
ערוץ 7 , א' בניסן תשע"ט

חקירה. אילוסטרציה
חקירה. אילוסטרציה
צילום: iStock

סקר שנערך לאחרונה בקרב בני המגזר הדתי-לאומי בנושא פרשת דומא מעלה כי רוב מוחלט של הציבור אינו מאמין לגרסת השב"כ והפרקליטות לגבי הרצח שאירע בכפר הערבי ביולי 2015.

בסקר שיזם ארגון חוננו ונערך על ידי חברת 'מסקר' נשאל מדגם מיצג של בני הציבור הדתי-לאומי שתי שאלות בנוגע לאירוע בדומא.

בשאלה הראשונה התבקשו המשיבים לענות על השאלה הבאה: "להערכתך האישית, האם גרסת השב"כ בנוגע לאירוע בדומא משקפת את האמת העובדתית בנוגע לאירוע?". 72.2% מקרב המשיבים השיבו שלדעתם גרסת השב"כ על אירוע דומא אינה משקפת את האמת העובדתית לעומת 27.8% בלבד שהשיבו שגרסת השב"כ כן משקפת את האמת. כ-10% בלבד מאמינים בסבירות גבוהה לגרסת השב"כ.

בשאלה הבאה התבקשו הנשאלים להשיב על שאלה נוספת לגבי אירוע דומא: "האם אתה מאמין שהחשוד המרכזי בפרשה, עמירם בן אוליאל, אכן רצח את בני משפחת דוואבשה?". על שאלה זו השיבו 1.5% בלבד מהנשאלים שבטוח שבן אוליאל הוא שביצע את האירוע בדומא, 9.9% מהנשאלים השיבו שבסבירות גבוהה הוא שביצע. למעלה מ-56% השיבו שישנה סבירות נמוכה בלבד שבן אוליאל הוא שביצע את האירוע או שבודאי זה לא הוא וכ-30% השיבו שייתכן והוא ביצע את האירוע.

"הציבור לא מאמין לשב"כ, הציבור פיקח ומבין שבתיק דומא יש יותר חורים מגבינה", אומר שמואל (זנגי) מידד, מנכ"ל ארגון חוננו, "ההודאות שמסרו הנאשמים בחקירות תוך שעברו עינויים מחרידים בשב"כ ובמשטרה אינן שוות כלום, גרסת כתב האישום סותרת את כל עדויות עדי הראייה. אנחנו מקווים שאם הפרקליטות לא תתעשת מעצמה לבטל את כתב האישום ההזוי הזה כפי שהיא ביטלה לאחרונה את אישומי הנערים שנחקרו בתרגילי המדובבים בכלא עכו ובתיקים נוספים - בית המשפט יזכה את הנאשמים כפי שהוא זיכה בתיקים לאומיים רבים".

מידד הוסיף "אנו בימים של טרום בחירות וזו הזדמנות מצויינת עבור כל הפוליטיקאים שהיו שותפים בדיבור ובשתיקה לחרפה של פרשת דומא להתנצל ולשוב בתשובה לפני שהם מבקשים את אמון הציבור פעם נוספת".