האקדמיות למדעים ישתפו פעולה

טקס חתימת הסכם שיתוף פעולה בין האקדמיות למדעים בישראל וארצות הברית נערך בבית הנשיא, "החתימה מסמלת את תחילתה של שותפות רשמית".

ערוץ 7 , ב' בניסן תשע"ט

חתימת ההסכם. היום
חתימת ההסכם. היום
צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ארח היום (ראשון) את טקס חתימת הסכם שיתוף פעולה בין האקדמיות למדעים בישראל וארצות הברית.

עוד השתתפו במעמד החתימה פרופסור נילי כהן נשיאת האקדמיה הישראלית הלאומית למדעים, פרופסור מרשה מק'נאט נשיאת האקדמיה האמריקנית וסר לן בלווטניק. שיתוף הפעולה המדעי מתאפשר בזכות תמיכתה של קרן משפחת בלווטניק.

האקדמיה הלאומית האמריקנית למדעים -NAS, היא גוף פרטי ללא כוונת רווח הפועל בוושינגטון שמטרתו קידום המדעים בארצות הברית. האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, היא הגוף הבכיר בקהילה המדעית בישראל.

האקדמיה נוסדה על פי חוק בשנת תשכ"א (1961) במטרה לרכז בתוכה מטובי אישי המדע תושבי ישראל, לטפח ולקדם פעילות מדעית, לייעץ לממשלה בענייני מחקר ותכנון מדעי בעלי חשיבות לאומית ולקיים מגע עם גופים מקבילים בחוץ-לארץ.

"החתימה על ההסכם היום מסמלת את תחילתה של שותפות רשמית, בין האקדמיות הלאומיות שלנו, בתקווה לעוד עשרות שנים של שיתוף פעולה הדדי," פתח הנשיא את דבריו בטקס החתימה ואמר: "הידידות בין שתי המדינות, עמוקה וארוכת שנים. ישראל וארצות הברית נמצאות בחזית המחקר המדעי, כל אחת בפני עצמה. המאמצים המשותפים שלנו ודאי יביאו לנו תגליות מדהימות".