קותי סבג: מצביע ש''ס בגלל מערכון "ארץ נהדרת"

זוכה ''האח הגדול'' החליט להצביע למפלגה בראשות אריה דרעי בעקבות ביזוי הרב עובדיה יוסף זצ''ל במערכון של תוכנית הסאטירה.

ערוץ 7 , ב' בניסן תשע"ט

קותי סבג
קותי סבג
Photo by Kobi Gideon / FLASH90

איש הרדיו והטלוויזיה קותי סבג, זוכה ''האח הגדול'', החליט להצביע למפלגת ש"ס בראשות אריה דרעי בעקבות המערכון של ''ארץ נהדרת'' על הרב עובדיה יוסף זצ''ל.

''אין לי בעיה להגיד את זה עכשיו, ופרנציפ אני אוהב פרנציפ, אני לא אוהב את מה שעשו לביבי, אבל לא עד כדי כך שאני אצביע לו. אבל אחרי המערכון שעשו על הרב עובדיה יוסף בארץ נהדרת, דפנטלי (בודאות) אני מצביע ש"ס", גילה סבג ברדיו לב המדינה.

ביום חמישי האחרון התנצל הסטנדאפיסט שחר חסון על החיקוי של הרב יוסף זצ''ל בתוכנית "ארץ נהדרת".

''סליחה על הפגיעה, כמובן שלא היתה כוונה לפגוע ברב", כתב חסון לאחד מתומכי ש"ס רבים ששלחו לו הודעות מחאה. ''את השיעור שלי למדתי''.

המחאה נגד חסון החלה בעקבות מערכון בתכנית "ארץ נהדרת" שעקץ את שר הפנים אריה דרעי (בגילומו של מריאנו אידלמן) על כך שהוא משתמש בזכרו של המנהיג הרוחני המנוח של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף (בגילומו של שחר חסון), על מנת לקושש מנדטים.

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יצא במתקפה חריפה נגד צוות תכנית הסאטירה ואמר "כיהודי, כרב ראשי, כבן, כאדם, אני בוש ונכלם אל מול הליצנות החרפה והביזיון הנוראיים ששודרו אמש כלפי אבא זכר צדיק לברכה מרן הרב עובדיה יוסף גאון ישראל גדול הדור בתורה באהבת ישראל ובהקמת המפעלים לחינוך יהודי של ילדי ישראל.

לדברי הרב הראשי, "זאת לא 'ארץ נהדרת' זו ארץ אוכלת יושביה ורבניה שהחינוך שלה פשט את הרגל".

"המבזה תלמידי חכמים אין לו רפואה למכתו והמבזה כבוד המת גדול עוונו מנשוא וכל אדם ואדם שיש לו חלק בכך יתן על כך את הדין בשמיים", קבע הרב יוסף, "על כל אחד ואחד מאיתנו מוטלת חובת מחאה כלפי כבוד התורה שחולל ונרמס".

במוצאי שבת אמר הרב יוסף "עשו השבוע ביזוי חמור למרן אבא זצ״ל והנה השחקן שעשה את זה הוא ספרדי שלנו ומיד שהבין שזה ביזוי, התנצל ואמר טעיתי. אבל המנהלים שלו הם אשכנזים, לא רצו להתנצל. הם מתנשאים עלינו, האשכנזים רוצים שתמיד נהיה תחתיהם, רוצים שלא נגדל, רוצים שנרד חס ושלום''.