הזוכים במירוץ אפרת
הזוכים במירוץ אפרת צילום: דוברות מועצה מקומית אפרת

לא בכל יום חברת הספורט העולמית 'סקוני' לוקחת חסות על מירוץ ביהודה ושומרון. היה זה ביום שישי האחרון כשמירוץ אפרת-גוש עציון יצא לדרך במזג אוויר מושלם.

כ-1,500 רצים לקחו חלק במירוץ התחרותי שהופק בשיתוף פעולה ייחודי של המועצה המקומית אפרת עם שכנתה גוש עציון.

עם כ-1,500 משתתפים במירוץ התחרותי מתוכם כ-300 רצים מכל רחבי הארץ בריצת חצי המרתון שיצאה מטיילת ארמון הנציב בירושלים דרך המנהרות והסתיימה באפרת, הפך המירוץ המסורתי להיות אחד מהמרוצים הגדולים ביותר ביהודה ושומרון, שני רק למרתון התנ"ך המשחזר את ריצתו של איש בנימין.

אל כמות הרצים שגדלה משנה לשנה, הצטרפו גם כ-2,000 אנשים נוספים שלקחו חלק בהפנינג הגדול שהתקיים סמוך לקו הסיום באפרת ועודדו את הרצים במקצים השונים.

מלבד ריצת חצי המרתון בת ה-21.1 ק"מ, התקיימו השנה גם מקצים תחרותיים למרחקים של 10 ו-5 ק"מ.

בחצי המרתון הגיע במקום הראשון אייל טרם מיבנה בתוצאה המכובדת של 1:24:00.
בקטגוריית הנערים זכה משה בסן המקומי מאפרת עם 1:29:04 ומדליית הזהב למרחק 10 ק"מ הוענקה לאורי פרידליך מאלון שבות עם 38:17 דק בלבד.
נציגה נוספת מאפרת הייתה אליה עתאלי שזכתה במקום הראשון לנשים ב10 ק"מ עם 58:03 דק'.

ראש המועצה המקומית עודד רביבי סיכם את המירוץ בסיפוק גדול, כשאמר כי "ההצלחה של המירוץ נובעת משיתופי פעולה בין אפרת למועצת גוש עציון ולדחיפה של הרבה אנשים שלקחו על עצמם להביא למירוץ מקצועי".

לדברי רביבי, "זה לא מובן מאליו שחברה כמו סוקוני תקח חלק במירוץ כזה ומבחינתנו השותפות איתם וכמות המשתתפים שהולכת וגדלה אומרת הכל".