עזה: "בעלי החיים בטראומה קשה"

​​​​​​​ארגון בינלאומי להצלת בעלי חיים חילץ 40 בעלי חיים מגן החיות ברצועת עזה שסבלו מתת תנאים.

ניסן צור - ערוץ 7 , ב' בניסן תשע"ט

מעל 40 בעלי חיים, בהם אריות, נמרים, קופים ובעלי חיים אחרים, חולצו מגן החיות ברפיח, רצועת עזה, לאחר שסבלו מתנאים ירודים במיוחד לטענת הפלסטינים "בעקבות המצור הישראלי שהביא למחסור במזון וחשמל".

פעילי ארגון הצלת בעלי החיים "ארבע כפות רגליים" הממוקם באוסטריה הגיעו לרצועת עזה ביום ראשון והעבירו במבצע מיוחד את 40 בעלי החיים מגן החיות ברפיח לגן חיות בירדן.

גן החיות ברפיח הוא הגדול ביותר ברצועת עזה, אך בשנים האחרונות בעלי החיים סבלו מתנאי הזנחה קשים ורעב. הפלסטינים הטילו את האשמה על ישראל, וטענו כי הסכסוך עם ישראל והמצור שהטילה ישראל על רצועת עזה "מנע העברת מזון ואספקת חשמל על מנת להעניק לבעלי החיים את התנאים הראויים למחייה בגן החיות".

לטענת מנהלי גן החיות ברפיח, בחודש ינואר האחרון מתו ארבעה גורי אריות מהקור בגן החיות לאחר שאספקת החשמל לא איפשרה חימום, ובשנים האחרונות נפגעו לטענתם בעלי חיים רבים במהלך ההפצצות של צה"ל. "גן החיות ברפיח נמצא במצב רע מאוד בשנים האחרונות בגלל הסכסוך שהביא להתדרדרות המצב הפוליטי והכלכלי. מרבית החיות סבלו מטראומה קשה", סיפר אמיר חליל, הוטרינר הראשי של ארגון "ארבע כפות רגליים".

דובר הארגון, מרטין באואר, אמר כי "קיבלנו אישור מהחמאס ומממשלת ישראל לבצע את מבצע העברת החיות מגן החיות ברפיח לירדן. זהו המבצע הגדול ביותר אותו ביצענו אי פעם. בעבר הצלנו אריה מגן החיות בעזה ועוד מספר בעלי חיים משטח בשליטת ארגון דעאש".