הפרדת דת ומדינה? "זו לא דרכה של תורה"

הרב דב ליאור: "מקווה שבני הנוער שלנו ידעו לתמוך בתנועה שחורטת על דגלה צביונה היהודי של המדינה".

ערוץ 7 , ב' בניסן תשע"ט

הרב ליאור
הרב ליאור
צילום: אלירן אהרון

הרב דב ליאור, רבה של קרית ארבע לשעבר, קורא לצעירי הציונות הדתית לא להצביע למפלגות שדוגלות בהפרדת דת ומדינה.

בדבריו הוא מכוון למפלגת 'זהות', שבמצעה קוראת להפריט את סמכויות הרבנות בנושאי כשרות, רישום לנישואין, גיור, ובאופן כללי דוגלת בהפרדת דת ומדינה. הרב ליאור מתייחס לסחף של הצעירים אל המפלגה, ופונה בקריאה ישירה אל בני הנוער.

"אצלנו התורה מדריכה אותנו לדבר אל הנוער במושגים של חיי קדושה וטהרה. אצלנו אין דבר כזה שאדם יעשה מה שבא לו, יש הדרכה תורנית מה אדם בימי חייו יעשה וממה יחדל. אנחנו רוצים שגם צביונה של מדינת יתנהל לאור תורת ישראל ולא שיעשה חוקים של חוקים מטורקיה או שאר מקומות".

הרב ליאור עומד על ההבדלים בין המפלגות בעניין צביונה היהודי של מדינת ישראל. "מפלגה שחורטת על דגלה את הנושאים האלה, לפעול לקדושת החיים היהודים ביחוד בתחום הציבורי, אם זה רבנות או קבלת גרות, כשרות וחיי משפחה, בודאי שצריך לתמוך במפלגה שתומכת בנושאים הלאה, ולא במפלגות שמכריזות בריש גלי שהן נגד זה בשם חופש הפרט. זו לא דרכה של תורה, מי שחי לאורה של תורה צריך לדעת שזה לא דרכה של תורה".

את דבריו סיים הרב ליאור בקריאה אל בני הנוער, "אני מקווה שכל אחד מבני הנוער היקרים, שהם העתיד שלנו ידעו לתמוך באותה תנועה שחורטת על דגלה את קידומם של הנושאים האלה: צביונה של המדינה כמדינה יהודית, מעמד משפטי לרבנות בנושאי גירות ובנושאי נישואין וכל הדברים הללו. וממילא בכל התחומים נזכה שהחינוך יהיה על בסיס של קדושה ותורה, ושמדינתנו תהיה 'ישראל אשר בך יתפאר' בכל המובנים, עד שמציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים".