אורית סטרוק: ליכוד גדול, שווה התנתקות חדשה

אורית סטרוק מזהירה שמתחת להצהרה של נתניהו על החלת ריבונות בישובים מסתתרת נסיגה משטחי C, "הוא עשה את זה בהסכם חברון".

בני טוקר , ג' בניסן תשע"ט

אורית סטרוק: ליכוד גדול, שווה התנתקות חדשה-ערוץ 7
אורית סטרוק
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ לשעבר אורית סטרוק מועמדת מס' 6 באיחוד מפלגות הימין אומרת בראיון לערוץ 7 כי קמפיין הגוואלד של נתניהו תוך נסיון לקחת קולות מאיחוד מפלגות הימין מסוכן לעתיד ארץ ישראל.

"זה באמת לא יאומן מה שנתניהו עושה. הוא רוצה את הקולות שלנו ומנסה להתחפש לציונות דתית. שלשום שמענו שהוא מתכוון להחיל ריבונות בהתיישבות אתמול שמענו שהוא מתנגד להקמת מדינה פלשתינית היום נשמע שהוא שומר שבת ומתפלל שלוש פעמים ביום, הוא יצהיר שהוא שומר על מעמד המשפחה ומתנגד לרפורמים וככה הוא ינסה להתחפש לציונות דתית. אבל אנחנו לא נולדנו אתמול אנחנו מכירים את ביבי ויודעים מי הוא ומה הוא. יש לו יתרונות הוא ראוי להיות ראש ממשלה אבל הוא חייב שתהיה ציונית דתית חזקה לצידו שתמנע את אוסלו ג' ".

היא משוכנעת שאנשי הציונות הדתית לא יתפתו, "ציונות דתית זה לא רק ימין או התיישבות, ציונות דתית זו אמונה תורה והשקפת עולם שמתייחסת לכל מערכות החיים. ציונות דתית זו הנשמה של המדינה והסתכלות על המדינה בהשקפת עולם אמונית וזה חייב לבוא לידי ביטוי בכנסת. לפני מספר חודשים הציונות הדתית כמעט התרסקה זו הייתה טראומה נוראה. וברוך ה' בכוחות משותפים עשינו את הלא יאומן מתוך הבנה שהציונות הדתית צריכה להמשיך ולהשפיע. ואני בטוחה שהציבור שלנו יגלה אחריות לתנועה שמבטאת נאמנות לארץ ישראל מתוך תורה אמונה ומחויבות לערכים רבים. ציונות דתית זה עולם ערכים שלם".

סטרוק דוחה את טענותיו של ביבי כי הנשיא יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על המפלגה הגדולה, "ביבי רוצה שניכנס מתחת לאלונקה שלו, אבל אם נהיה מתחת לאלונקה שלו לא נוכל להיות לצידו. זה ידוע שמי שמרכיב את הממשלה זה מי שיש לו את גוש הממליצים הגדול ביותר. הנשיא מזמין את נציגי הסיעות ומטיל את הרכבת הממשלה על מי שיש לו את הסיכוי הגדול להרכיב אותה. גם הטענות של נתניהו על פייגלין שאגב עושה דברים חמורים, אך הטענות הללו לא מחזיקות מים כי לגנץ יש הרבה פחות ממליצים. אני יכולה להבין שנתניהו רוצה להיות הכי גדול אבל ליכוד גדול שווה התנתקות".

היא מזהירה כי מאחורי האמירה של נתניהו על החלת ריבונות ביישובים מסתתרת תכנית מסוכנת, "קודם כל האמירה של נתניהו על החלת ריבונות על היישובים, זה בהחלט השג גדול שלנו. כי אנחנו דחפנו את נושא הריבונות לכל אורך הקדנציה גם אני כמנהלת השדולה למען ארץ ישראל וח"כ בצלאל סמוטריץ' כיו"ר השדולה יחד עם ח"כ יואב קיש מהליכוד דחפנו את זה וברוך ה' נתניהו הבין שזה מה שהימין רוצה, ריבונות. אז אמנם אני מברכת אבל גם מאוד חוששת לאור המידע שיש לי על תכנית טראמפ שכוללת נסיגות משטחי C שבהם אין התיישבות.

נתניהו עשה את זה בהסכם חברון בינואר 97 כשמסר את רוב חלקי העיר חברון והשאיר את היישוב היהודי בחברון מבודד. התוצאה היתה התינוקת שלהבת פס שנרצחה מירי משכונת אבו סנינא שנמסרה לעראפת. ב-98 הוא מסר חלקים משטחי C לרשות הפלשתינית הוא השאיר רק את חומש שאנור וכדים כאיים מבודדים בתוך שטח שנמסר לפלשתינים והתוצאה הייתה שלשרון היה קל יחסית לעקור אותם. אסור לתת לזה לקרות זה מסוכן, ועם כל הרצון לריבונות לא נסכים שזה יבוא בתמורה לנסיגות ולכן צריך אותנו חזקים לידו. רק השקפת העולם שלנו שלא מאפשרת מסירת סנטימטר אחד לארץ ישראל מסיבות אמוניות הלכתיות ודתיות רק זה יצליח לעצור את תכנית טראמפ כי יהיה קשה לומר לא למי שמטיב איתנו".