כשבית"ר וביבי הביסו את הצד שמנגד

בארבע מערכות הבחירות האחרונות, תמיד נפגשו בית"ר ירושלים והפועל ת"א למשחק שהוא הרבה יותר מרק ספורט. מתי בית"ר ניצחה? כשביבי ניצח

נרי וייס - ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ט

אוהדי בית"ר. ינצחו עם ביבי?
אוהדי בית"ר. ינצחו עם ביבי?
צילום: באדיבות האתר הרשמי של הקבוצה

20 שנים, 4 מערכות בחירות וניצחון סוחף אחד בלבד. אלו מאזן הכוחות לא רק בין בית"ר ירושלים והפועל תל אביב במשחקים ביניהן שהתקיימו סמוך ליום הבחירות, אלו גם מאזן הכוחות האמיתי בין ימין לשמאל בשנים האחרונות לפחות בכל הקשור לשאלת מי יהיה ראש הממשלה הבא.

רגע לפני יום הבוחר, שיחול מחר, ייפגשו הערב (שני) בית"ר ירושלים והפועל תל אביב פעם נוספת לפני מערכת בחירות, למשחק שהוא מעבר ליריבות פוליטית - כשהפסד של בית"ר יכול להכניס אותה לצרות שייגמרו בירידת ליגה.

ב-20 השנים האחרונות, 4 פעמים נפגשו שתי הקבוצות שמזוהות עם הצדדים השונים במפה הפוליטית, בסמוך ליום הבחירות - התוצאה על המגרש וזו בקלפי הייתה די דומה.

במאי 1999 ניצח אהוד ברק את נתניהו בקלפי כשזה זכה ב-56% מקולות הבוחרים כשעמד בראש מפלגת ישראל אחת. יומיים לאחר מכן, השיגו הצד השמאלי במפה הפוליטית דאבל כשהאדומים מת"א זכו בגביע המדינה עם ניצחון בגמר על הבית"רים בתום דו-קרב פנדלים לאחר תיקו 1:1 בתום הזמן החוקי.

במרץ 2006, בדיוק כמו השנה, אירחה הפועל את בית"ר במסגרת הליגה, יום לפני ההליכה לקלפי. אז זה נגמר עם תיקו 1:1. איך זה נגמר בקלפי? עם אהוד אולמרט, אוהד בית"ר ידוע, ומפלגת קדימה בראשות הממשלה. הפסד לשני הצדדים ללא צל של ספק.

פברואר 2009 סימן את תחילת הסוף, כל אחד והסוף שלו. הימים היו ימי סיום דרכו של ארקדי גאידמק כבעלים של בית"ר. לאחר שזה לא הצליח למנף את הבעלות על המועדון הירושלמי לזכיה בראשות עיריית ירושלים החליט זה לנקום באוהדים ובקבוצה.

בית"ר הובסה, יממה לפני ההליכה לקלפי, וגם ביבי הפסיד - לציפי לבני. למזלו, גוש השמאל לא היה מספיק גדול, וזה החל את דרכו בראשות הממשלה, בתפקיד ממנו לא נפרד מאז.

גם בינואר 2013 בית"ר שיחקה מול הפועל יום לפני הבחירות ואז זה כבר היה אופרה אחרת. בית"ר ניצחה בבלומפילד, מעוז הפועל, בתוצאה 2:0, וביבי? ביבי הביס עם 31 מנדטים. האם זה מה שיקרה גם הפעם? הערב נדע לאן הולכת מערכת הבחירות והאם בית"ר בדרך לליגה השניה?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il