טראמפ: משמרות המהפכה - ארגון טרור

לראשונה הממשל האמריקני מגדיר באופן רשמי צבא של מדינה זרה כגוף טרוריסטי. בישראל מביעים שביעות רצון מההחלטה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ט

טראמפ: משמרות המהפכה - ארגון טרור-ערוץ 7
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הכריז אחר הצהריים (שעון ישראל) כי משמרות המהפכה האיראניים ייכנסו לרשימת ארגוני הטרור האמריקנית.

מדובר בפעם הראשונה בה וושינגטון מגדירה באופן רשמי צבא של מדינה זרה כארגון טרור.

בהודעת הנשיא נאמר כי משמרות המהפכה אינם משמשים רק כצבא אלא מסיים במימון וקידום טרור כחלק אינגרלי מהאג'נדה שלהם.

מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, הוסיף כי "זאת פעם ראשונה שהכרזנו על חלק של מדינה כארגון טרור. זאת בגלל שהממשלה האיראנית שונה מכל מדינה, היא ממנת טרור ברחבי העולם. הארגון ייכנס למקומו הטבעי לצד חיזבאללה, חמאס והגי'האד שכבר מוכרים כארגוני טרור".

נזכיר כי הממשל כבר הגדיר קרוב למאה גופים ואזרחים איראניים כארגוני טרור - אבל חרף האשמות קשות לאורך השנים - מעולם לא ננקט צעד כה מרחיק לכת כלפי הצבא האיראני.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להכרזת הנשיא טראמפ ואמר, "תודה ידידי היקר, נשיא ארה״ב דונלד טראמפ, על כך שהחלטת להכריז על משמרות המהפכה של איראן כעל ארגון טרור. תודה על שנענית לעוד בקשה חשובה שלי, שמשרתת את האינטרס של מדינותינו ושל מדינות האזור".

"נמשיך לפעול יחד בכל דרך נגד המשטר האיראני שמאיים על מדינת ישראל, על ארה״ב ועל שלום העולם", דברי נתניהו.

ממלא מקום שר החוץ, השר ישראל כ"ץ הוסיף, "אני מברך את נשיא ארה״ב דונלד טראמפ על החלטתו להכריז על משמרות המהפיכה האיראניות כעל ארגון טרור".

,החלטה זו תחליש את יכולתה לקדם את תוכנית הגרעין ואת תמיכתה בטרור האזורי ותחזק מאוד גם את יכולתה של ישראל להיאבק בתוקפנות האיראנית בסוריה ובמרחב", אמר כ"ץ.

באיראן אמרו כי יהיו לצעד של טראמפ השלכות חריפות. "ארצות הברית תיגרר למלחמה במזרח התיכון, רק בגלל אנשי הבית הלבן שתומכים בנתניהו", טען שר החוץ האיראני.

מפקד משמרות המהפכה באירן, עלי ג'עפרי, לא חסך גם הוא באיומים. "אם משמרות המהפכה יוגדרו כארגון טרור, צבא ארה"ב יסבול במערב אסיה".