סיום מסכת ענק התקיים היום (שני) באמפיתאטרון ביד לשריון בלטרון. מאות נערים מעשרות ישיבות ומוסדות חינוך מרחבי הארץ סיימו יחד את מסכת מגילה, אותה למדו במסגרת פרויקט הסוגיה היומית.

התלמידים השתתפו במקום בפעילות חדר בריחה ייחודית ולאחריה התקיים האירוע המרכזי בהשתתפות מאות התלמידים יחד עם מנהלי המוסדות ור"מים.

באירוע נשאו דברים הרב יהודה זולדן מפמ"ר תושב"ע וראש החמ"ד הרב אברהם ליפשיץ אשר שותפים בפרויקט.

הרבנים חיזקו את התלמידים על ההתמדה וברכו אותם לרגל סיום המסכת, הרב שחר מייסד הפרויקט הודה לראש החמ"ד על השותפות ועל כל הסיוע והליווי להצלחת הפרויקט והעניק לו שי כהוקרה.

"ב"ה זכינו לעשות התכנסות מאוד גדולה לשם שמיים של מאות תלמידים, ב"ה באו יותר מארבעים ישיבות. כינוס גדול של שם שמיים, של סיום מסכת מגילה, אנחנו שמחים ומחזקים את כל מי שלומד ורוצים להמשיך להפיץ תורה בכל התלמידים וכמובן הלאה לכל עם ישראל מתוך החיבור הזה, היומיומי, של לימוד של עוד סוגיה ועוד סוגיה, בעז"ה נמשיך להפיץ תורה בכל הארץ", אומר הרב חיים שחר מייסד הפרויקט.

הרב ערן פרינס, ראש הישיבה התיכונית באור עציון שהשתתף באירוע, סיפר כי "מרגש להיות פה, עם כל בני הנוער הנפלאים שיושבים פה ומסיימים את המסכת. פרויקט הסוגיה היומית נלמד אצלנו בישיבת בני עקיבא אור עציון. כל תלמידי חטיבת הביניים 160 חבר'ה שותפים ללימוד האדיר הזה, שבו הם יושבים ביחד, לומדים מסכת, החוייה הגדולה הזו של חבר'ה בגיל צעיר, לפני בר מצווה ומיד אחרי בר מצווה, שמסיימים מסכת, ויודעים מסכת, ואני יושב איתם ומדבר איתם בלימוד זה פשוט דבר שהוא נפלא. יישר כוח גדול ועצום לכל מי שמוביל את התכנית הזו ואני קורא לכולם וממליץ לכולם להצטרף ללימוד החשוב הזה." הוסיף.

הרב יהודה זולדן חיזק את הלומדים. "אני רוצה לברך את הרב חיים שחר שהוביל את הפרויקט הזה עם צוות של אברכים מישיבת איתמר שימשיכו ויגדילו תורה, כי באמת זה חשוב. כמה שהתלמידים יהיו יותר מחוברים למסכתות שונות, נושאים שונים, עניינים שונים, זה רק יגדל ויקדם אותם בתורה, ביראת שמיים, בעבודת ה'. בעז"ה שנזכה לכך".

פרויקט 'הסוגיה היומית', הוא פרויקט של לימוד גמרא מעבר לתוכנית הלימודים הרגילה בישיבות תיכוניות רבות.

השנה נלמדה מסכת מגילה בלמעלה מ-90 ישיבות תיכוניות ומוסדות חינוך דתיים, שפרושים על פני כל הארץ.

האירוע היום הוא המשך של סיומי המסכת אותם ערכו המוסדות השונים במסגרת הלימוד המצומצמת שלהם במוסדות הלימוד. הפרויקט מתקיים בשיתוף מכללת חמדת הדרום והישיבה הגבוהה באיתמר, והאירוע התקיים בשיתוף תרבות יהודית בנימין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו