מקלחת לאמיצים בלבד?
מקלחת לאמיצים בלבד?צילום: iStock

בתקופת החורף הקרה, נראה שהבוילר הפך לאחד המכשירים החשובים ביותר בבית. אבל למרות שזה פחות נעים, לפעמים דווקא עדיף לוותר על הנוחות ולנסות להתקלח דווקא במים קרים. אז במקום להתלונן על מי שסיים לכם את המים החמים- הבאנו לכם מספיק סיבות להתקלח במים קרים.

רעננות

לקום בבוקר זה אף פעם לא קל, אבל איכשהו בחורף הדברים נהיים מסובכים יותר. אין מספיק אור בשמיים והמיטה החמימה קורצת יותר מהאוויר הקר שבחוץ. הדרך הכי טובה להתרענן היא מקלחת קצרה על הבוקר שתעיר לכם את הגוף ותעניק לכם כוחות לשאר היום.

מקלחת קרירה וקם כמו חדש
מקלחת קרירה וקם כמו חדשצילום: iStock

מפחית כאבי שרירים

כל מי שמכיר קצת את עולם הספורט יודע שחלק גדול מהספורטאים נוהג לעשות מקלחות קרח לאחר האימון. מחקרים מראים כי גם בלי אמבטיות קרח, מקלחות קרות יכולות להוריד את הסיכוי לכאבי שרירים לאחר ריצה או כל אימון אחר. זה אולי פחות נעים במקלחת, אבל זה יכול לחסוך לכם כאבים בימים הקרובים.

כמה מעלות פחות- והשרירים יודו לכם
כמה מעלות פחות- והשרירים יודו לכםצילום: iStock

מסייע בזרימת הדם

אולי זה נשמע קצת מוזר, אבל מסתבר שדווקא מקלחת קרה יכולה לגרום לדם שלכם להתחיל לזוז. המים הקרים גורמים לדם להתחיל לזרום לאיברים הפנימיים ולחמם אותם, ואחרי שתגמרו להתקלח הם יחזרו לאזורים הקרובים לעור. זרימת דם טובה חיונית להעברת החמצן ברחבי הגוף ויכולה גם לסייע בחיזוק המערכת החיסונית.

עוזר בדיאטה

אם הייתם שומעים על תרופה שיכולה להוריד לכם את המשקל בלי לשנות את התפריט לא הייתם רצים לקנות? מחקרים מראים שהורדת כמה טמפרטורות במקלחת יכולה להוריד גם כמה קילוגרמים במהלך השנה. בלי להלאות אתכם בהסברים, חלק מהשומנים בגוף נועדו לשמור על חום הגוף, ובעזרת מקלחת קרה מידי יום ניתן להוריד אותם.

או לאכול אוכל בריא כל היום או מקלחת קרה- בחירה שלכם
או לאכול אוכל בריא כל היום או מקלחת קרה- בחירה שלכםצילום: iStock

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!