אבי גבאי
אבי גבאי צילום: פלאש 90

ח"כ איתן כבל תקף את יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי וקרא לו להתפטר לאלתר לנוכח התרסקות המפלגה במדגמי הטלוויזיה.

''הערב הוא הקשה בתולדות הבית שלי. מפלגת העבודה, תנועה שהקימה את המדינה התרסקה בכל המדגמים ומקבלת את התוצאה הגרועה בתולדותיה", אמר כבל.

''גבאי עמד בהבטחתו והפיל את הבית עלינו, הכישלון רשום אך ורק על שמו. אין לו יותר מנדט לנהל את המפלגה וצריך להתפטר עוד הערב", תקף ח"כ כבל, מקום 15 ברשימת מפלגת העבודה.

שידור חי
באדיבות כאן 11

מתוצאות מדגם החדשות 13 עולה כי הליכוד וכחול לבן זוכות כל אחת ב-36 מנדטים. העבודה, ש"ס, חד"ש-תע"ל ויהדות התורה מקבלות כל אחת שבעה מנדטים.

איחוד מפלגות הימין, הימין החדש, מרצ, כולנו וישראל ביתנו זוכות כל אחת בארבעה מנדטים. זהות, רע"מ-בל"ד וגשר לא עוברות את אחוז החסימה.

גוש הימין עומד על 66 מנטים, בעוד שגוש המרכז-שמאל על 54 מנדטים. המדגם נערך על ידי סוקר החדשות 13, פרופסור קמיל פוקס.

מדגם חדשות 12 מעלה כי מפלגת כחול לבן היא המפלגה הגדול בישראל עם 37 מנדטים. מפלגת הליכוד עם 33 מנדטים, רע''מ בל''ד עם שישה מנדטים, חד''ש תע''ל עם שישה, מפלגת העבודה עם שישה מנדטים וגם ש"ס עם שישה מנדטים.

מרצ עם חמישה מנדטים, יהדות התורה עם שבעה מנדטים, איחוד מפלגות הימין עם חמישה מנדטים, כחלון עם ארבעה מנדטים, ''ישראל ביתנו'' עם חמישה מנדטים. מפלגות גשר, הימין החדש וזהות - לא עברו את אחוז החסימה.

על פי תוצאות מדגם כאן 11 לבחירות לכנסת ה-21 הליכוד מקבל 36 מנדטים, כחול לבן 37 מנדטים, העבודה 8 מנדטים.

חד"ש-תע"ל 6 מנדטים, יהדות התורה 7 מנדטים, איחוד מפלגות הימין 5 מנדטים, ש"ס 7 מנדטים, מרצ 5 מנדטים, כולנו 5 מנדטים, ישראל ביתנו 4 מנדטים. הימין החדש, רע"מ-בל"ד, זהות וגשר לא עברו את אחוז החסימה.