יפעת ארליך: מאחורי תלמידי הרב כהנא אין קהל אמיתי

העיתונאית ששוריינה בבית היהודי ופרשה בעקבות החיבור עם עוצמה יהודית, טוענת כי המפלגה הכהניסטית "הביאה אולי 30 אלף קולות''.

יפעת ארליך , ה' בניסן תשע"ט

יפעת ארליך
יפעת ארליך
צילום: פלאש 90

שוברת שתיקה. מאז שהחלטתי לפרוש מהבית היהודי בעקבות החיבור עם עוצמה יהודית, שתקתי. זה לא היה קל. היה לי הרבה מה לומר, והופעל עלי לחץ כבד כדי לשכנע אותי להתראיין או לקחת חלק בקמפיינים שונים נגד איחוד מפלגות הימין.

הבנתי שזה לא יהיה נכון לדבר, בטח לא להשתתף בקמפיינים. הבנתי שכל הסבר של עמדתי, הוא בהכרח פגיעה במפלגה שנתנה בי אימון. לא רציתי לפגוע בבית היהודי ואני שמחה שהמפלגה הזו הצליחה להתאושש מתוך המשבר הגדול.

בשיגרה אני לא ממש יודעת לסתום את הפה. לראשונה גיליתי שלעיתים השתיקה היא עוצמה יהודית אמיתית :-).

הבוקר גילנו כולנו שמאחורי הרעש והצלצולים של תלמידי הרב כהנא, אין קהל אמיתי. 100 אלף הקולות שהבטיחו להביא איתם, התאיידו. על פי תוצאות האמת לאיחוד מפלגות הימין יש בסך הכל פחות מ-150 אלף קולות, כמה מתוכם הגיעו רק בגלל החיבור עם עוצמה יהודית ולא היו מצביעים ממילא לבית היהודי-איחוד לאומי?

הערכה שלי שעוצמה יהודית הביאו אולי 30 אלף קולות. זה הכל. פחות ממנדט. ואין ספק שהם הבריחו הרבה יותר. לאן? בעיקר לליכוד. זה היה ברור. זה היה צפוי.

המרוויח הגדול הוא כמובן מי שלחץ באופן כמעט פסיכי על הכנסת עוצמה יהודית, בנימין נתניהו. עם הכוח שיש לו כעת ביידים הוא יקים ממשלה חדשה, ותנו לי להמר - זאת תהיה ממשלת אחדות.

(פורסם בדף הפייסבוק של יפעת ארליך)