בחירות בגן החיות
בחירות בגן החיותצילום: גן החיות

גם בגן החיות התנכ"י התקיימו בחירות לחיות שיתנו את הטון בארבע השנים הקרובות. מאות ילדים השתתפו בבחירות והטילו את הפתק של המפלגה אותה הן בחרו.

סיגלית הרץ דוברת גן החיות התנכ"י בירושלים מספרת לערוץ 7 על הקמפיין המותח שעבר על החיות בתקופה האחרונה. "זה היה ממש הפנינג חגיגי ודמוקרטי של בחירות לממשלת החיות שלנו. הפילים הציעו במצע את החוזק והחוסן תחת הכותרת ש'אי אפשר להפיל את הפילים כי לפילים אין תיקים פליליים'. מפלגת האדומים בראשות הפנדה והפלמינגו הבטיחו לנו עתיד ורוד, הקנגורו הצהיר שימלא לכולם את הכיסים אחרי הבחירות והזברה שטענה שאצלה אין שטחים אפורים".

הרץ מציינת כי מאות ילדים הטילו פתקים והכתירו לבסוף את מפלגת הטורפים בראשות הנמר והטיגריס. "המצעים השונים התפרסמו ברחבי הגן, הילדים ניגשו לקלפיות ושלשלו את הפתק. מתוך עשר מפלגות שרצו בבחירות, זכו הטורפים בראשות הנמר והטיגריס, שקיבלו עשרים ושניים וחצי אחוזים מכלל הקולות. אחריהם הפינגווינים האהודים על ילדים רבים, מי שהובילו את הקו הדוגל בהקמת משפחה. הפילים הודחו למקום השלישי. אחריהם המפלגות הקטנות יותר בראשות הדובים הקנגורו והזברות. זו אכן הפתעה כי הפילים והקרנפים היו עד כה בראשות ממשלת החיות".