בשורה לנהגי "האוטובוסים הצהובים"

450 נהגי אוטובוסים המובילים מדי יום עשרות אלפי תלמידים יקבלו תוספת שכר משמעותית של 10% ומענק חד פעמי בגובה 2,000 שקל.

ערוץ 7 , ה' בניסן תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

ההסתדרות, מרכז המועצות האזוריות, מרכז השלטון המקומי ופורום שלוש הערים הגדולות חתמו על הסכם קיבוצי חדש לשיפור תנאי השכר של כ-450 נהגי "האוטובוסים הצהובים" של המועצות האזוריות ברחבי הארץ, וכן להגדלת השתתפות המעסיק במועדון ההטבות "שלך" לעובדי הרשויות המקומיות.

ההסכם מאריך את תוקף ההסכמים הקיימים עד לסוף שנת 2023 אך כולל בתוכו מספר שינויים המשפרים באופן ניכר את תנאי שכרם של הנהגים, המסיעים מדי יום עשרות אלפי תלמידים ממושבים, קיבוצים וישובים אחרים מצפון ועד דרום.

כחלק מההסכם יקוצר בחצי משך השהייה של הנהגים בדרגת השכר התחתונה (דרגה 7) לשנה בלבד. כמו כן, כל הנהגים יקבלו תוספת שכר ענפית בסך 10% החל מ-1.1.2019 וכן מענק חד פעמי בסך 2,000 שקל בגין שנת 2018.

בנוסף יעודכן ל-390 שקל בשנה גובה השתתפות המעסיק במועדון ההטבות "שלך", המיועד לכלל עובדי הרשויות המקומיות המיוצגים על ידי הסתדרות המעו"ף.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "נהגי האוטובוסים במועצות האזוריות מבצעים מדי יום מלאכת ליבה חשובה כאשר הם מסיעים את ילדי ישראל ושומרים על בטיחותם, ולכן מן הראוי שהם גם יתוגמלו בהתאם ויזכו לתנאי העסקה משופרים ההולמים את תפקידם. אני מודה לכל מי שעמל על חתימת ההסכם. למרות המורכבויות הרבות, באמצעות הידברות השכלנו להתגבר על הפערים והגענו להסכמות לטובת כל הצדדים".