אירוע אנטישמי מכוער בברצלונה

אחרי אוהדי לאציו האיטלקית, גם אוהדי אספניול הספרדית פרסמו תמונה של אנה פרנק במדי יריבתם העירונית - בארסה. חקירה פלילית תפתח?

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' בניסן תשע"ט

אירוע אנטישמי מכוער בברצלונה-ערוץ 7
אנה פרנק
צילום: רויטרס

תמונה של אנה פרנק - שוב באצטדיוני הכדורגל. רק בחודש אוקטובר האחרון התעוררה סערה גדולה בעולם הכדורגל האיטלקי בפרט והעולמי בכלל. היה זה בעקבות מעשה אנטישמי ומכוער של אוהדי לאציו כשאלה הפיצו לפני המשחק של קבוצתם מול קליארי, במסגרת ליגת העל האיטלקית, מדבקות של אנה פרנק לבושה במדי היריבה העירונית רומא, ואף ריססו גרפיטי עם כתובות אלימות.

היה זה בכדי להעליב ולפגוע באוהדי היריבה העירונית, המכונים על ידם "היהודים", ככינוי גנאי.

חצי שנה אחרי, וכעת הסערה האנטישמית המבחילה עוברת לספרד.

הפעם היו אלו אוהדי אספניול שתלו במשחקם האחרון מול ג'ירונה, באצטדיונה הביתי, את תמונתה של אנה פרנק, הצעירה היהודיה שנספתה בשואה ויומנה שניצל ופורסם הפך לאחד מהעדויות המצמררים על שהתרחש, כשזו לבושה במדי ברצלונה, קבוצתו של ליאו מסי, שחקן הכדורגל הטוב בעולם.

גם הפעם המטרה הייתה פגיעה באוהדי היריבה, שישראלים רבים פוקדים את משחקיה השונים בכל המסגרות.

במועדון הכדורגל של אספניול אמנם התנצלו על המקרה כשבהודעה רשמית מטעם המועדון נכתב כי "אנחנו מתנצלים על האירוע הזה. הוא אינו משקף את המועדון שלנו, את המדיניות ואת הערכים של כבוד הדדי וגינויים לכל פעילות אנטישמית או פעילות אלימה אחרת שמקורה בגזע או בצבע עור", אך מעניין יהיה לראות כיצד יפעלו בהתאחדות הכדורגל של ספרד שנהנית לא מעט מתמיכת יהודים וישראלים בקבוצות הספורט השונות במדינה.

עוד אמרו באספניול כי הם יתמכו בכל חקירה פלילית במידה שזו תיפתח, מאחר שהם מבינים כי מעשים אלו פוגעים בשמו של המועדון. "נעשה הכל כדי שפעולות אנטישמיות כמו זאת לא יכתימו את שמה של אספניול. אוהדי אספניול תמיד היו דוגמה להתנהגות טובה ותמיכה בקבוצה באופן ספורטיבי ולא ניתן כי תמונה זו תשתנה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il