עו"ד איתמר בן גביר
עו"ד איתמר בן גביר צילום: עוצמה יהודית

עו"ד איתמר בן גביר, המועמד לכנסת מטעם איחוד מפלגות הימין, מגיב הבוקר (חמישי) לדבריה של יפעת ארליך ברשת ב' כי אנשי עוצמה יהודית הרחיקו מצביעים.

"אין ספק שללא החיבור גם בצלאל וגם הרב רפי פרץ לא היו היום חברי כנסת. הצלנו מנדטים מהשמאל, ועשינו צעד חשוב ואחראי.

נכון, החיבור ידע עליות ומורדות והלכנו כבלוק טכני דווקא בגלל שאנחנו לא רואים עין בעין את כל הדברים, אבל בכל מקרה אני שמח שהתחברנו היות ואם לא היינו עושים כן כולנו, היינו מסיימים כמו משה פייגלין".

בן גביר מתייחס לדבריה ביממה האחרונה של יפעת ארליך ואומר כי היא מנסה להצטיייר כאידאליסיטית נגד החיבור אולי כדי שתוכל לחזור לתקשורת, אבל בפועל המציאות הראתה שארליך הייתה בעד החיבור ואף תמכה בהכנסת אלישבע פדרמן לרשימה.

"מספר ימים לאחר שנבחרה היא העבירה אלי מסר שהיא מבקשת לשוחח איתי, שוחחתי איתה והסתבר שהיא פנתה לבני הזוג פדרמן והציעה לאלישבע להצטרף לרשימה, דבר שמאוד שימח אותי וכאשר אלישבע פדרמן אמרה לה שבן גביר מתון יותר, אמרה ארליך שהדעות לא משנות לה - העיקר שתהיה ברית נשית".

"ארליך מנסה להסתיר כי מיד לאחר שמונתה על ידי הרב סדן, היא הסתכסכה עם כל צמרת המפלגה של הבית היהודי לאחר שהיא סברה שהיא צריכה לנהל את המפלגה, וביקשה להשתלט על כל המפלגה זאת למרות שלא נבחרה בפריימריז, למרות זאת סברה שהיא צריכה לעקוף את מוטי יוגב ואמרה שמבחינתה שהוא יילך הביתה. זאת הייתה הסיבה לעזיבתה".

הוא מסיים ואומר "מכל מקום, הצלחנו. אני כמובן מאוכזב ממספר המנדטים הסופי ומתפלל שזה יישאר על חמישה אבל צריך להודות הימין האידאלוגי לא סחף קולות בפעם הזאת, יחד עם זאת, יש קואליציה לא של גנץ ושל השמאל ואת זה לטעמי הצעד שעשינו בחיבור גרם והוביל לכך שהיום גנץ הוא לא ראש הממשלה".