מירי רגב
מירי רגב Photo by Alex Kolomoisky/YEDIOTH AHRONOTH/POOL

הודעתו של יוסי בניון, אחד מגדולי שחקני הכדורגל בישראל בכל הזמנים, על פרישתו ממשחק בסיום העונה, גררה תגובות רבות.

מי שברכה את בניון והודתה לו על פועלו הרב למען הכדורגל הישראלי היא לא אחרת מאשר שרת התרבות והספורט מירי רגב. רגב שמפלגתה זכתה בבחירות האחרונות במירב הקולות, התייחסה להודעת הפרישה של בניון כשאמרה: "יוסי הוא אחד מגדולי הכדורגלנים של מדינת ישראל. שחקן שהביא המון כבוד למדינת ישראל ושמחה אדירה לאוהדי הכדורגל".

"הילד שגדל בדימונה הרעיד רשתות רבות ברחבי העולם - הן בקבוצותיו ובוודאי במדי נבחרת ישראל, ריגש והרטיט את הלבבות של כולנו. אני בטוחה שיוסי ימשיך לתרום מיכולותיו הרבות לקידום הכדורגל הישראלי ומאחלת לו המון הצלחה גם בהמשך הדרך".

מי שהגיבו גם הם על הודעת הפרישה של הילד הנצחי של הכדורגל הישראלי שהגיע לשיאים רבים בקריירת משחק ענפה בת למעלה מ-20 שנים, בארץ ובאירופה, אלו חבריו לענף.

קפטן נבחרת ישראל לשעבר ואחד מגדולי השחקנים בשנים האחרונות, ערן זהבי, הגיב על פוסט הפרישה של בניון כשכתב "כמה אמת בכתיבה שלך. ריגשת אותי אישית מאוד. אתה דוגמא לכל ילד שחולם אי פעם להיות שחקן כדורגל גדול".

"ששאלו אותי פעם בגיל 12 כמו מי אתה רוצה להיות אמרתי יוסי בניון", הודה זהבי שהוסיף "מבחינתי אתה הכי גדול שהיה כאן".

גם ערן לוי, שחקנה לשעבר של בית"ר ירושלים ומי ששיחק עם בניון במכבי חיפה כתב "אתה מודל לחיקוי עבור כל שחקן בכדורגל".

שחקני הפועל באר שבע, במדיה הגיע בניון לתודעה בישראל בראשית דרכו, בן ביטון והקפטן מאור מליקסון הגיבו גם הם על הודעת הפרישה כשכתבו "יוסי אתה הכי גדול. ענק ענק ענק".

מי ששיחק עם בניון במדי באר שבע בתחילת דרכו ואף עבר איתו למכבי חיפה ונחשב לחברו הטוב ביותר, שוקי נגר כתב: "מספר 1, יחיד ומיוחד".

גם חבריו באירופה לא עמדו מהצד בפני ההודעה הדרמטית כששחקן ליברפול לשעבר, אלברט ריירה, כתב בפוסט: "שמחתי להיות חלק קטן מהדרך הנפלאה שעשית, מקווה שתמשיך ותהיה בריא ואני תמיד אאחל לך את הטוב ביותר, אני אוהב אותך יהודי יקר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו