לא תישלל תעודת הכושר "רב עיר" מהרב מוטי אלון

הרבנות הראשית מסכימה להמתין עם הליך שלילת תעודת הכושר של הרב אלון לכהן כרב עיר, לאחר שהתחייב לא להתמודד על תפקיד כזה.

ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ט

הרב מוטי אלון
הרב מוטי אלון
צילום: הלל מאיר/TPS

הרבנות הראשית הודיעה לרב מוטי אלון כי היא מסכימה להמתין עם הליך שלילת תעודת הכושר שלו לכהן כרב עיר, בעקבות התחייבות שנתן אלון לרבנות שלא יתמודד בארבע השנים הבאות על תפקיד רב עיר.

על פי הדיווח של עקיבא וייס ב"כאן 11", הרבנות הבהירה בפני אלון שהיא שומרת לעצמה את הזכות לפסול אותו בכל זמן - אם יחליט להתמודד.

מועצת הרבנות הראשית הדגישה בהחלטתה: "לא ניתן שלא להביע שאט נפש מן המעשים בהם הורשע. במעשיו פעל בסתירה מובהקת לדרכה של תורה. הוא מנוע מלשמש בתפקיד של הנהגה רוחנית".

באוגוסט 2013 הורשע אלון בשתי עבירות של מעשה מגונה בכוח בבן 17 שפנה אליו להתייעצות בעניינים אישיים. נגזרו עליו חצי שנה של עבודות שירות, 15 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ופיצוי בסך 10,000 ש"ח למתלונן.

בחודש דצמבר בשנה שעברה דיווחה מערכת התוכנית "עובדה" כי גבר צעיר העביר תלונה ל''פורום תקנה'' ולפיה הרב מוטי אלון פגע בו לטענתו במהלך 2018. הצעיר הגיע לפורום וסיפר כי יצר קשר עם הרב כדי להתייעץ עמו על רקע מצוקה שבה היה נתון.

לטענתו התקיימו ביניהם מספר פגישות שקיבלו אופי מיני והותירו את הצעיר נבוך ופגוע ממעשי הרב הנערץ עליו. הצעיר תיעד חלק מהמפגשים והעביר את התיעוד לפורום ''תקנה''.

הצעיר פנה לשני רבנים בציונות הדתית ואלו עימתו את הרב אלון עם הטענות. שני הרבנים וחברי פורום "תקנה" דרשו ממנו לעמוד בפני הציבור, לקחת אחריות על מעשיו, ולהתנצל גם על המקרים הקודמים.