מצלמות הליכוד בקלפיות: "מעליב"

אשת התקשורת הערבייה לוסי אהריש: "תאר לעצמך שהשלטונות בארצות הברית היו מציבים מצלמות בקלפיות של היהודים בברוקלין".

ערוץ 7 , ז' בניסן תשע"ט

מצלמות הליכוד בקלפיות: "מעליב"-ערוץ 7
לוסי אהריש
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אשת התקשורת הערבייה לוסי אהריש הגיבה להכנסת המצלמות הנסתרות על ידי פעילי הליכוד למתחמי ההצבעה במגזר הערבי, במטרה למנועה זיופים בבחירות לכנסת ה-21.

"המצלמות שניסו להחדיר אנשי ליכוד לקלפיות ביישובים הערביים, השפיעו בוודאות על שיעור ההצבעה", אמרה אהריש בריאיון לערן זינגר בכאן רשת ב'.

"מפלגת השלטון שלחה אנשים לעקוב אחרי הערבים ביום הבחירות - זה מעליב. אני שואלת את עצמי איפה אני חיה. תאר לעצמך שהשלטונות בארצות הברית היו מציבים מצלמות בקלפיות של היהודים בברוקלין".

על חלקם של הפוליטיקאים הערבים בשיעור ההצבעה הנמוך במגזר הערבי, אמרה אהריש: "הפוליטיקאים כבר החלו בחשבון הנפש, ואפילו לפני יום הבוחר. הם הבינו שהמצביע הערבי לא מביע אמון במערכת ובנציגיו. זה בגלל שהוא מרגיש שנציגיו לא מספקים את הסחורה.

''לחברי הכנסת הערבים יש פעילות פרלמנטרית ענפה, אבל זה לא משהו שהציבור הערבי רואה, וגם התקשורת לא אוהבת להדהד את הפעילות הזאת", טענה אהריש.

משרד יחסי הציבור "קייזלר ענבר" חשף בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא עומד מאחורי פרויקט המעקב אחר ההצבעה במגזר הערבי, בשיתוף פעולה עם מפלגת הליכוד.

"ששש... אל תגלו לאף אחד. זה היינו אנחנו", נכתב בפוסט. "אחרי תקופת הכנה ארוכה, מערך לוגיסטי מדהים ושותפות עמוקה וצמודה עם טובי האנשים בליכוד, הרמנו מבצע שהייתה לו תרומה מכרעת לאחד ההישגים החשובים ביותר של מחנה הימין: 'טוהר המידות' במגזר הערבי".

"בזכות זה שהוצבו משקיפים בכל קלפי, ירד אחוז ההצבעה מ-50%, הנמוך ביותר שנראה בשנים האחרונות!" כתבו יועצי התקשורת שגיא קייזלר ועופר ענבר.

השמאל תוקף מאז פרסום הפוסט את משרד היח"צ שיזם את הרעיון. נציין כי לפוסט שפורסם יש למעלה מאלף שיתופים ואלפי תגובות זועמות של אנשי שמאל שאף ייחלו למותם של בעלי המשרד.

רשימת חד"ש-תע"ל זעמה ביום הבחירות על המהלך והגישה תלונה לוועדת הבחירות בבקשה להוציא באופן מיידי את המצלמות שהותקנו בקלפיות בישובים הערביים.