בנט ושקד במהלך הקמפיין
בנט ושקד במהלך הקמפיין Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

חבר הכנסת לשעבר והפובליציסט אליקים העצני, שתמך במפלגת הימין החדש, מצר על הישארות נפתלי בנט ואיילת שקד מחוץ לכנסת ה-21.

"המחשבה שעמדה מאחורי הקמת הימין החדש היתה מחשבה נכונה: ליצור אלטרנטיבה ימנית לאו דווקא חובשת כיפה", אמר העצני לעיתונאית אמילי עמרוסי ב''ישראל היום''.

"המדיניות של הליכוד איננה מספקת לאיש כמוני את מה שהיה הכרח לאומי. התבזבזו פה שנתיים של פז של טראמפ שלא יחזרו. לבנט ושקד היו קבלות. אני לא מכיר עוד שרים שהגיעו להישגים ממשיים מדידים כאלה".

העצני מסביר מדוע לדעתו מפלגת הימין החדש לא הצליחה להמריא, "הרעיון היה טוב. הביצוע - פחות. הסרטונים היו יותר מדי מתוחכמים. הקמפיין ברח ליותר מדי כיוונים כדי לשדר שהם לא רק בעניין ההתנחלויות ומדינה פלשתינית. אבל אי אפשר לברוח מזה. אם לא זה מה שמייחד אותם - כלום לא מייחד אותם. אי אפשר לברוח מהפיל באמצע החדר.

''הם יחסרו בתמונה בעיקר אם נתניהו יאמץ את תוכנית טראמפ, שיש אומרים שהיא בכלל תוכנית שלו, ולא יהיה מספיק כוח מימין לבלום אותו. הכוחות האלה צריכים לבוא עכשיו מתוך הליכוד. יש שם אנשים טובים אבל אינני יודע אם יהיה להם אומץ הלב".

בנוגע לאיחוד מפלגות הימין שסיימה עם חמישה מנדטים, אמר העצני כי "זאת האמנות והמזל הטוב של נתניהו. העניין המרכזי בבחירות היו התיקים הפליליים של נתניהו וכל נושא אחר היה לא רלוונטי. נתניהו תמרן לשם. גם הרדיפה, הציד ממש, מידות השנאה המופרעות שהשמאל גילה כלפיו עוררו תגובה נגדית טבעית".

בנט מגיב לתוצאות שלומי גבאי, וואלה!News

אמש פרסמה ועדת הבחירות המרכזית את התוצאות הסופיות של הבחירות לכנסת ה-21 שנערכו ביום שלישי השבוע, לאחר סיום הבדיקות וחישוב תוצאות הסכמי העודפים.

על פי התוצאות הסופיות הליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר עם 36 מנדטים, במקום השני כחול לבן עם 35 מנדטים.

ש"ס מקבלת 8 מנדטים, יהדות התורה 7 מנדטים, העבודה 6 מנדטים, חד"ש-תע"ל 6 מנדטים, ישראל ביתנו 5 מנדטים, איחוד מפלגות הימין 5 מנדטים, כולנו 4 מנדטים, מרצ 4 מנדטים ורע"מ-בל"ד גם כן 4 מנדטים.

על פי התוצאות הסופיות עומד גוש הימין על 65 מנדטים ואילו גוש השמאל עומד על 55 מנדטים. ‏לימין החדש היו חסרים 1461 קולות כדי להיכנס לכנסת.

תוצאות הבחירות לכנסת ה-21

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, הדגיש כי התוצאות שפורסמו הערב ''אינן התוצאות הרשמיות שיפורסמו ב-17 באפריל 2019 ויוגשו לנשיא המדינה.

''אנו שומרים לעצמנו את הזכות לבחון את התוצאות בכלי בקרה נוספים שונים, שמפעילה הוועדה, לצורך שיקוף ההצבעה הבוחרים בתוצאות, באופן המיטיבי ובהתאם לחוק הבחירות לכנסת, ולכן תוצאות אלה עוד כפופות לשינויים והתאמות", הוסיף מלצר.

במפלגת הימין החדש הגיבו: ''התוצאות שפורסמו אינן סופיות, ואנחנו ממשיכים להילחם. אנו מצפים מהתקשורת לגלות קצת יותר רצינות בדיווחיה.

''לאורך היום הוקם במטה המפלגה חמ"ל שריכז כ-1,000 כשלים וליקויים בהליכי ההצבעה. מיד בתחילת השבוע נקבל לידינו את הפרוטוקולים ומאות המתנדבים שלנו ישוו אותם לתוצאות הממוחשבות.

''כמו כן, נטפל בכל אי הסדרים הקיצוניים שהתגלו בספירת המעטפות הכפולות. נקבל את הכרעת הבוחר, אך לא נוותר עד שנדע מה היא באמת", הוסיפו בימין החדש.