יורם דנציגר
יורם דנציגר צילום: אתר בתי המשפט

השמאל מנסה לעשות מחטף בוועדה למינוי שופטים. שלושה ימים לאחר הבחירות לכנסת בטרם מונה שר משפטים חדש וחודש וחצי לפני הבחירות ללשכת עורכי הדין נאם היום עו"ד אבי חימי יו"ר זמני של הלשכה בכינוס המשפט העברי והטיל "פצצה" ולפיה לשכת עורכי הדין תמליץ על מינויו של השופט בדימוס יורם דנציגר כנציג הלשכה בוועדה למינוי שופטים.

המשמעות ברורה ועולה ממנה כי למעשה הלשכה מוותרת על מינוי עורך דין פעיל, אלא מבקשת למנות שופט בדימוס המזוהה עם הקו של השופטים.

"אבי חימי עושה מחטף ומעבר לעובדה שהוא מנסה להחליט מי יהיו הנציגים בועדה למינוי שופטים חודש וחצי לפני הבחירות של לשכת עורכי הדין הוא מבקש למנות את מי שהיה שופט ומחזיק באג'נדה שמאלנית", אומר עו"ד איתמר בן גביר, "אכן דנציגר מוערך מאוד ואדם מבריק אבל מינוי שלו כנציג הועדה למינוי שופטים יחזיר אותנו שנים רבות אחורה ואולי מלמד מדוע צריך לבטל הוועדה. אנשים מצביעים ימין ויקבלו את דנציגר ממנה את השופטים...".

עו״ד אילן בומבך, מבכירי עורכי הדין המתמודד לראשות לשכת עורכי הדין, הגיב לכתבה ומסר "יורם דנציגר הוא משפטן רציני אך נציגי הלשכה בוועדה למינוי שופטים אמורים להיות עורכי דין פעילים ולשקף את צרכי קהיליית עורכי הדין.

לא בכדי יש נציגים נפרדים לשופטים ולעורכי דין בוועדה. שופטים בדימוס אינם יכולים לייצג את עורכי הדין. אני מתנגד לכך ומדובר בתקדים מסוכן שמשקף חוסר אמון בעורכי דין מצד ראש הלשכה הזמני".

עו"ד אביחי ורדי, מועמד לראשות לשכת עוה"ד, אמר כי "עושה רושם שהודעתו של אבי חימי למינוי דנציגר הוא ניסיון להרחיק עצמו משלטון נוה וזאת בניגוד מוחלט להצהרותיו ולמעשים בשטח. יחד עם זאת אין זה ראוי שאת מקומם של עורכי הדין בוועדה יתפסו שופטים או שופטים בדימוס, שהרי יש להם את מקומם בוועדה, ראוי ככל שיהיה. זאת ועוד צריך לגנות ניסיון לביצוע מחטף שכזה כשאנו בתקופת בחירות ואם תכונס המועצה הארצית היא צריכה להתנגד למינוי כלשהו בזמן הזה".

עו"ד ורדי מסביר כי "ציבור עורכי הדין מהווה את המאגר הטוב ביותר לבחינת מועמדותם של שופטים מכל הבחינות, הן מקצועית והן מבחינת המזג השיפוטי ולא בכדי הוועדה מורכבת גם מנציגי הלשכה שאמורים להיות עורכי הדין אשר נמצאים בשטח. ההחלטה של חימי למנות שופט, או שופט בדימוס, מעבר להיותה פזיזה וחסרת מחשבה היא מפירה את האיזון העדין במרקם הוועדה למינוי שופטים, צעד אשר יפגע אנושות במסר הכל כך חשוב של עורכי הדין בוועדה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו