מים חמים
מים חמים צילום: יח"צ

כיום ישנן שיטות רבות לחימום מים עליהן נדבר בהמשך, בזמן שבחירת השיטה הטובה והחסכנית ביותר, תאפשר לכם חורף חם וחסכני!

אז מהן השיטות השונות לחימום מים בחורף? וכיצד בוחרים את הטובה ביותר? כל התשובות בהמשך!

אם אתם רוצים להיות תמיד ממים חמים במבנה שבו אתם גרים, חשוב שתכירו בתחילה את השיטות השונות לחימום מים:

דוד חשמל - שיטה ישנה יחסית שבאמצעות טיימר מדליקה את חמם הדוד, כאשר המים במיכל הבוילר מתחממים באמצעות הזרמת אנרגיה אל המים. בכך אפשר לקבל מים חמים, אך זאת ללא חסכון משמעותי בחשמל.

דוד שמש - דרך טובה ויעילה שחולשת על מבנים רבים בארץ ובעולם, אשר מחממת את המים בדוד באמצעות שימוש באנרגיית השמש. קרני השמש שמעבירות אנרגיה סולארית אל החמם של הדוד, מקנות חימום המים ללא שימוש בחשמל וחסכון באנרגיה, תוך קבלת מים חמים בימים בהם השמש יוצאת מבין העננים וקבלת מים חמים לרחצה, בעיקר בימי הקיץ החמים.

לוחות סולאריים - שיטה נוספת שנחשבת חדשה יחסית בתחום העברת האנרגיה לחימום המים, הינה שימו בפנלים סולריים. פנלים אלה מחממים את המים על ידי שימוש באנרגיה סולארית המגיעה מקרני השמש, תוך שהיא אוגרת חשמל ויכולה להפעיל מגוון כלים ואלמנטים חשמליים, תוך חסכון משמעותי בחשמל.

אטמור - שיטה המסייעת לקבל מים חמים ללא הדלקת דוד השמש, כאשר מדובר בחמם מהיר שמחמם את המים תוך כדי רחצה. עם זאת שימוש באטמור אינו מספק מים חמים מאד, אלא פושרים ולכן לא כולם מעדיפים את השיטה הזאת.

איך בוחרים את השיטה הנכונה לחימום המים?

אם אתם רוצים לשפר את המקלחות שלכם וליהנות ממים חמימים בכל ימות השנה, חשוב לבחור בדודי שמש שנחשבים השיטה היעילה והחסכנית ביותר לחימום מים.

חברות התקנת דודי שמש ברחובות או בשאר אזורים בארץ, יאפשרו התאמת גודל דוד השמש כמו גם סוג חמם המים למבנה, ובכך קבלת מים חמים בכל זמן וזאת על ידי חברות טובות להתקנת דוד שמש ברחובות ובסביבה.