שוב תקרית אנטישמית בכדורגל האירופי

אחרי תמונתה של אנה פרנק במדי ברצלונה הספרדית, הפעם האנטישמיות בכדורגל האירופי פרצה באנגליה, כשאוהדי ווסטהאם צולמו בתקרית חמורה

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ט

רוברט זינגר. יד קשה נגד האנטישמיות
רוברט זינגר. יד קשה נגד האנטישמיות
צילום: ניצן קידר

יש מחיר לאכיפה הבררנית. רק בשבוע שעבר אירע אירוע אנטישמי מכוער בכדורגל הספרדי, כשאוהדי אספניול הפיצו תמונה של אנה פרנק במדי ברצלונה, היריבה העירונית, במשחק מול ג'ירונה במסגרת ה'לה-ליגה', ליגת העל הספרדית.

כנראה שלאכיפה הלא קיימת יש מחיר כי אמש הופיע אירוע אנטישמי נוסף בכדורגל העולמי - הפעם באנגליה.

היה זה בסיום המשחק של קבוצת ווסטהאם האנגלית מול מנצ'סטר יונייטד, כשאוהדי ווסטהאם, הקבוצה האנגלית במדיה שיחק בעברו יוסי בניון, שרק בסוף השבוע האחרון הודיע על פרישה ממשחק פעיל בסיום העונה, נצפו וצולמו באוטובוס כאשר הם שרים ומריעים קריאות אנטישמיות.

הסרטון פורסם על ידי בת לניצול שואה אשר הזדעזעה מהעובדה שגם בשנת 2019 קיימת כזו שנאה. בקונגרס היהודי עולמי גינו את המקרה החמור וקראו לענישה וטיפול מחמיר וביד חזקה כנגד המתפרעים - בכדורגל האנגלי והספרדי.

"מדובר בהפגנה מסוכנת של דברי שנאה אשר מייצגים את ההפך המוחלט של ערכי הספורט. יש לגנות באופן החמור ביותר מקרים מסוג זה ואנו דורשים לנקוט בענישה חמורה כלפי אותם אוהדים", אמר מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר.

בדומה לקבוצת אספניול הספרדית, גם קבוצת הכדורגל האנגלית ווסטהאם הוציאה הודעת גינוי בה כתבה כי היא נגעלת מתוכן הסרטון וכי תבצע צעדים מידיים על מנת לאתר את האוהדים ולאסור את כניסתם למשחקי הקבוצה לכל החיים. אך נראה כי הגיע הזמן שבמוסדות הכדורגל העולמיים יחלו לטפל ביד קשה בתופעה שהולכת ופושטת ברחבי העולם כולו.

בהודעת הקונגרס היהודי העולמי נכתב כי הוא הודה למועדון על גינוי המקרה אך הדגיש כי מדובר במקרה אחד מני רבים ואין זה מספיק רק להבטיח ענישה. "על כלל מועדוני הספורט להבהיר כי התנהגות זו איננה מתקבלת על הדעת ועלינו למנוע אותה עוד לפני מעשה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il