קנס כספי בסך 1.1 מיליון ש"ח לפרטנר

הקנס יוטל על החברה בשל הפרת הוראות הנוגעות להגנה על קטינים מפני אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט. גם "סלקום" ו"פלאפון" נקנסו

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ט

קנס כספי בסך 1.1 מיליון ש"ח לפרטנר-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

משרד התקשורת הודיע לחברת הסלולר "פרטנר" על כוונתו להטיל עליה עיצום כספי בסך של כ- 1.1 מיליון ש"ח, זאת בשל הפרת הוראות הנוגעות להגנה על קטינים מפני אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט.

במשרד התקשורת מציינים כי בשמונה עסקאות מתוך עשר העסקאות שבוצעו (80%) לא יידע הנציג את המפקח במהלך העסקה בדבר אתרים פוגעניים ותכנים פוגעניים באינטרנט ואפשרויות ההגנה מפניהם.

בעסקה אחת מתוך עשר העסקאות שבוצעו הנציג לא הציע תכנת סינון אתרים ותכנים פוגעניים כלל (לא בחינם ולא בתשלום) גם לאחר שהמפקח שאל אותו על כך.

בעסקה אחת הנציג לא הכיר כלל את נושא סינון האתרים והתכנים הפוגעניים, אך לאחר שהמפקח שאל אותו על כך הוא התקשר למנהלו ולאחר מכן הציע הצטרפות לשירות סינון מתקדם בתשלום בלבד.

בשתי עסקאות הנציגים הציעו תכנת סינון לאחר שהמפקחים שאלו אותם על כך, בעסקה אחת מהן הפנה הנציג את המפקחים למוקד שירות הלקוחות לצורך התקנת תכנת הסינון ובעסקה השנייה הנציג לא ידע למסור פרטים נוספים בנושא.

חשוב לציין כי קנס זה הוא בהמשך לביקורת שנעשתה לפני 3 שנים (אפריל 2016), והוא המשך ישיר לעיצומים שהוטלו על סלקום (סכום זהה לקנס על פרטנר) ופלאפון (700 אלף) - בחודש האחרון.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il