אמהות שלושת הנערים ידליקו משואה ביום העצמאות

שרת התרבות מירי רגב בישרה לאמהות שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ב-2014 כי הן ידליקו משואה ביום העצמאות הקרוב בהר הרצל.

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ט

הורי שלושת הנערים
הורי שלושת הנערים
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

אמהותיהן של שלושת הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, שנחטפו ונרצחו ב-2014, ידליקו משואה ביום העצמאות הקרוב.

האמהות, רחלי פרנקל, בת גלים שער ואיריס יפרח ידליקו משואה ביחד בטקס הדלקת המשואות. שלושת בניהם נחטפו ביוני 2014 כשחיכו לטרמפ בצומת אלון-שבות בדרכם לבתיהם, מה שהוביל לאחר מכן לפתיחת מבצע "שובו אחים".

שרת התרבות מירי רגב אמרה כי "שלוש האימהות, איריס יפרח, בת גלים שער ורחלי פרנקל מסמלות את עוז הנפש של מי שאיבדו את היקר מכל והחליטו, רק בגלל הרוח, להשיא בלבבותנו את עוצמתה של האחדות בעמנו. רוחן האיתנה של שלוש האימהות סוחפת אחריה ביום האחדות, אותו ייסדו, רבות ורבים מבני עמנו בכל רחבי הארץ".

עוד אמרה רגב כי "שלוש האימהות בחרו, שלא להתנפץ מעוצמתם של גלי השבר, השכול והאובדן. הן, גיבורות הרוח שלנו, בחרו, תחת השכול, מפלח הלבבות, ללכד את השורות ולפתוח שער של אהבת ישראל לזכר יקיריהן, יקירינו. אני גאה בהחלטה לבחור בכן, האמהות, להשיא יחד משואה אחת, הבאה ללכד את השורות ולרומם את רוחה של האחדות בעמנו".

מוקדם יותר אישרה ועדת השרים לענייני טקסים וסמלים הצעה שתאפשר לשלושה אנשים להדליק משואה אחת בטקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות הקרוב. עד היום, רק שני אנשים היו יכולים להשיא משואה אחת וכעת יוכלו גם שלושה אנשים לעשות זאת.

הנושא המרכזי לשנת העצמאות ה־71 למדינה הוא "רק בגלל הרוח": הצדעה לאזרחים ואזרחיות ישראלים, בני כל הדתות והעדות, שמביאים לידי ביטוי בסיפורם האישי את הרוח הישראלית.

לפני מספר שבועות נבחרה השחקנית והדוגמנית לשעבר שחזרה בתשובה לינור אברג'יל (39) והשחקן אביב אלוש (36) להנחות את טקס הדלקת המשואות לשנת העצמאות ה־71 שייערך בערב יום העצמאות בהר הרצל.

אברג'יל, שנבחרה בשנת 1998 למיס עולם, עבדה כדוגמנית, סיימה לימודי משחק ושיחקה בתיאטרון. היא חזרה בתשובה, השלימה לימודי משפטים והוסמכה כעורכת דין. אביב אלוש הוא שחקן, זמר, דוגמן ומנחה טלוויזיה.