"יהודים מפיצים חצבת, תסתלק"

נהג אוטובוס לא אפשר לגבר חרדי לעלות לאוטובוס בברוקלין. הקהילה היהודית בתגובה: "התפרצות החצבת לא צריכה לשמש תירוץ לאנטישמיות".

ניצן קידר , ט' בניסן תשע"ט

ברוקלין
ברוקלין
iStock

רשות התחבורה בניו יורק חוקרת תלונה של תושב חרדי משכונת ויליאמסבורג, שטען כי ניהג אוטובוס סירב לעצור לו בתחנה בברוקלין ולאחר מכן קרא לעברו "יהודים מפיצים חצבת, תסתלק".

התושב סיפר לסוכנות הידיעות JTA כי נהג האוטובוס עבר את התחנה והתעלם ממנו למרות שסימן לאוטובוס לעצור. כלי הרכב נעצר ברמזור והאיש הצליח להגיע אליו.

נהג האוטובוס פתח את הדלתות, סירב לאפשר לו לעלות וצעק לעברו את הקריאות על רקע התפשטות מחלת החצבת בשכונות החרדיות בניו יורק.

הארגונים היהודיים והקהילה היהודית בויליאמסבורג, שבימים האחרונים משקיעה מאמצים רבים לעידוד החיסון מפני החצבת, גינו את האירוע. "התפרצות החצבת לא צריכה לשמש תירוץ לאנטישמיות".

עוד אמרו בקהילה כי "באופן עובדתי, 95% מכל בני הקהילות החרדיות השונות חוסנו. הרבנים ומנהיגי הציבור פועלים באינטנסיביות כדי שגם היתר יחוסנו. אין שום הצדקה לתקוף את הקהילה כולה בשל כמה משפחות בעייתיות".

נזכיר כי בשבוע שעבר הכריז ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלסיו, על מצב חירום בריאותי ציבורי בעקבות התפרצות החצבת בקהילה החרדית בברוקלין. מאז אוקטובר דווח על 285 מקרים של חצבת באזור, מרביתם אצל ילדים.