בת גלים שער
בת גלים שער יוני קמפינסקי

בת גלים שער, אמו של גיל-עד שער הי"ד שנחטף ונרצח יחד עם נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד בשנת 2014, סיפרה הבוקר (שני) על תחושותיה לנוכח הבשורה שנבחרה יחד עם אמהות שני הנערים החטופים הנוספים להדליק משואה ביום העצמאות.

"התרגשות גדולה מאוד, הפתעה גדולה מאוד", סיפרה שער בראיון לגלי צה"ל על רגע הבשורה, "הדמעות של השמחה מהולות בכאב מאוד גדול. אנחנו מאוד מתרגשים מכל הדבר הזה".

עוד הוסיפה שער לגבי עשייתה החברתית במשך השנים: "אני מרגישה שקיבלנו המון כוח מהחברה והעם שלנו. הדאגה והאכפתיות נשאו אותנו על כפיים. הדבר הזה נתן לנו המון כוח. הרגשנו אחר כך שצריך לקחת את המסוגלות המדהימה הזו של העם שלנו והלכנו עם זה קדימה. אנחנו עסוקות בלעשות טוב ולהביא את האחדות לשיח כל השנה".

רחלי פרנקל, אמו של הנער נפתלי פרנקל הי"ד, אמרה הבוקר בראיון לרשת ב', "הכבוד הזה מגיע לכל האנשים הנפלאים שהיו שם והראו חיבורים, אכפתיות וסולידריות", ציינה פרנקל והוסיפה, "כבר אחרי הקיץ ההוא, התחושה שלנו הייתה שקרה כאן משהו אחר ועברנו משהו ביחד" .

"כשיש אסון באים לבן אדם מסתכלים לו בעיניים ואומרים לו תהיה חזק. תמיד יש לי רצון ללחוש לאנשים האלה תהיו גמישים. שיהיה מקום בחיים שלכם גם לצער ולכאב, אבל גם לטוב ולברכה ולאושר ולצחוק", הסבירה פרנקל את אמירתה.