דונלד טראמפ
דונלד טראמפ צילום: רויטרס

בכירים אירופים לשעבר, בהם ראשי ממשלות ושרי חוץ לשעבר, קוראים לאיחוד האירופי שלא לתמוך בתוכנית השלום של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בטענה שהיא חד-צדדית ומוטה נגד הפלסטינים.

במכתב ששלחו וצוטט בעיתון ה"גרדיאן" קוראים הבכירים להתנגד לכל תוכנית שלא תוביל ליצירת מדינה פלסטינית לצד ישראל, ושירושלים בירת שתיהן.

בין החותמים על המכתב נמצאים כמה בכירים אירופים שעסקו באופן אינטנסיבי במאמצים לנסות להביא לסיום הסכסוך הישראלי פלסטיני לאורך עשרות השנים האחרונות.

הם תקפו את ממשל טראמפ וטענו, "בעבר, בשיתוף הדוק עם הממשל האמריקני, אירופה ניסתה לקדם פתרון של שתי מדינות שהוא הנכון לשני הצדדים. למרבה הצער, הממשל הנוכחי בארה"ב זנח את המדיניות הוותיקה, והתרחק מהקביעות הבינלאומית המוסכמות. הוא היה מוטה לצד אחד, הכיר בירושלים כבירת ישראל והיה אדיש להרחבת ההתנחלויות כשבמקביל הוא מצמצם מימון לפלסטינים".

"ממשל טראמפ הצהיר כי יציג בקרוב את תכנית השלום החדשה שלו. אנו מאמינים שאירופה צריכה להתנגד לכל תכנית שאינה עולה בקנה אחד עם החוק הבינלאומי ואינה מאפשרת לפלסטינים להקים מדינה בגבולות 1967 כשירושלים היא בירתה, לצד בירת ישראל".

בירושלים ובוושינגטון העדיפו שלא להתייחס למכתב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו