אשכנזי: לא נוכל לשבת בממשלת אחדות

נציגי סיעת כחול לבן הגיעו הבוקר (שני) לבית הנשיא להתייעצות לקראת הרכבת הממשלה, והודיעו כי הם ממליצים לנשיא על בני גנץ כמועמדם להרכבת הממשלה.

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי אמר בפגישה, "הבחירות היו סוערות ואנחנו מכבדים את החלטת העם. באופן לא מפתיע נמליץ על גנץ. אנחנו גאים בהישג שהשגנו בפרק זמן קצר. נמשיך לשרת את אותם מצביעים ואת הציבור".

האלופה במיל' אורנה ברביבי אמרה לנשיא, "הבית הזה מייצג את הממלכתיות ולצערי חל כרסום בממלכתיות. מכבידים את רצון הבוחר".

הנשיא ראובן ריבלין הציע למפלגת כחול לבן לבחור בממשלת אחדות, "רבים בישראל מבקשים לראות קירוב לבבות. לא רוצה להשתמש במילה אחדות כי יש לה פן פוליטי. כאשר עומדים בפנינו אתגרים מדינים ביטחונים וכלכלים ואזרחים. שאלות חברתיות וצריך לטפל בהם ברגישות. שאלתי, אם יוצע לכם ללא תנאים מוקדמים להצטרף לממשלה לא של האיש שאתם ממליצים עליו, האם הייתם שוקלים אותה?".

אשכנזי השיב לנשיא כי לא יוכלו להיענות להצעה שכזו, "אנחנו באים משירות המדינה ומעולם לא בדקנו מה יש מתחת לקסדה של חייל כזה או אחר. אני חושב שאומר בכנות שזה לא מפתיע. שאלנו ובררנו עם עצמנו. לאחר מחשבה ולא בקלות דעת אנחנו חושבים שבנסיבות הקיימות לא נוכל לשרת בממשלה שאתה מציע. במציאות הזאת לא נוכל לשבת בממשלה כזאת. נפעל למען עם ישראל אבל לא בתוך ממשלה שלא בראשות גנץ. כל דבר שמשרת את האחדות נפעל למענו".

צביקה האוזר אמר לנשיא כי תשובתו של אשכנזי היא על דעת כל חלקי סיעת כחול לבן, "התשובה היא אחודה. את הציבור אפשר לשרת גם מהאופוזיציה. מה שצריך להתנגד נתנגד ומה שצריך לתמוך נתמוך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו