לוחמות השריון
לוחמות השריון צילום: דובר צה"ל

נשים לא צריכות להיות טנקיסטיות! והדבר הכי פמינסיטי שנעשה - זה שנגיד את זה.

ולא כי נשים לא יכולות ולא כי נשים פחות טובות ולא כי לא נותנים לנו - נשים לא צריכות להיות טנקיסטיות כי פמינזם מעשי צריך לעסוק בהכנסת שיח נשי לעולם ולא בלהיות כמו הגברים.

לא בשביל זה נוצר פמיניזם.

ואני, אני מודה אני אמא לשלושה חיילים (שני חיילים וחיילת) ואני שמחה בהם וגאה בהם ורוצה שיצליחו בכל מעשה ידיהם, ובכל זאת כל הזמן ותמיד אני מהרהרת בניגוד העמוק בין האינסטינקס הנשי האמהי שלי לא לתת להם ללכת לבין ההכרח הלאומי והאזרחי שלי.

אני אמא פמיניסטית שרוצה שהילדים שלה ילמדו תורה ויכתבו שירים ויעשו אומנות וטיולים ולימודי מקצוע וסתם שיחיו חיים טובים ואני עדיין שולחת אותם לצבא.

אני אמא פמיניסטית שרואה בצבא הכרח ולא אידיאל לא אישי ולא לאומי.

אני אמא פמיניסטית שמוכנה לומר שצבא ומלחמה וקרב זו זירה שכל השפה שלה היא שפה לא נשית ולא עגולה ולא אימהית ולא פמיניסטית ואני לא רוצה להיות בה ולא רוצה שבנות יהיו טנקיסטיות - לא שלי ולא של אף אחד אחר.

אני פמיניסטית שמוכנה לומר שפמיניזם בלי נשיות זה לא פמי - ניזם זה סתם ניזם..
ופמיניזם שלא מביא שפה חדשה ואחרת יפסיד את מקומו.

אני לא רוצה טנקיסטיות - לא כי הן לא יכולות הן יכולות. אני מקווה שהן לא ירצו וזה יהיה נצחון הפמיניזם האמיתי.

ההבנה ששוויון באמת הוא היכולת שלך להשפיע במקומות שאותם את רוצה לשנות ויש לך מקום לשנות וקולך נשמע ושפתך הופכת להיות השפה.

ואת הטנק אי אפשר לשנות - אבל את הסביבה שחושבת שדרך הטנק אפשר לסלול דרך בחיים - חייבים לשנות - ושמליטריזם ומדים ודרגות זה מדד מרכזי להשתלבות - חייבים לשנות.

לא האדם שבטנק ינצח ולא האשה שבטנק תנצח
הגיע הזמן שכל אלה שמחוץ לטנק ינצחו - גברים ונשים.

וזה פמיניזם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו