אנרכיסטים ישראלים נגד חיילי צה"ל

"יש לעצור את פעילותם העבריינית של פעילי הארגונים האנטי ישראליים, ולמנוע מהם להמשיך ולפגוע בחיילי צה"ל", כתב ארגון עד כאן.

תגיות: צה"ל
ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ט

סיורי אנרכיסטים. ארכיון
סיורי אנרכיסטים. ארכיון
צילום: Najeh Hashlamoun/Flash 90

ארגון עד כאן שלח מכתב לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן ולמפקד מחוז ש"י ניצב משה ברקת בבקשה לפתוח בחקירה ולהרחיק מאזורי יו"ש אנרכיסטים קיצונים, השותפים ומארגנים הפרות סדר אלימות.

המכתב, אותו שלח עו"ד רחביה פילץ בשם ארגון עד כאן, נשלח בתגובה להפרות סדר שנערכו לפני כשבועיים בכפר נבי סאלח הסמוך ליישוב נווה צוף בבנימין. הפרות הסדר התרחשו בשבת, בעת שהייתה מתיחות גדולה בדרום. ימים ספורים קודם לכן נורה טיל מרצועת עזה למושב משמרת בשרון ופצע מספר בני אדם, וכוחות צה"ל היו ערוכים לכניסה לעזה.

כפי שתואר במכתב, "ביום 30.3.2019 התאספו בצהריים פלסטינים מהכפר נבי סאלח ביחד עם ישראלים, ויצאו בצעדה לעבר היישוב חלמיש-נווה צוף. בדרכם פגשו במספר ג'יפים צבאיים, או אז כיסו משתתפי הצעדה את פניהם והחלו בידויי אבנים לעבר החיילים ולעבר רכבי צה"ל".

בהמשך נכתב, "גם אם בתמונות לא מזהים מי מבין המשתתפים בהתפרעות מיידה אבנים בפועל, הרי די בכך שהם היו נוכחים במקום כדי ליחס למשתתפים בהתפרעות ביצוע בצוותא חדא, או לכל הפחות הצילומים מספקים די ראיות לפתיחה בחקירה פלילית כנגדם".

ארגון עד כאן טען במכתב כי בשנים האחרונות פעילים אנרכיסטים מגיעים מדי שבוע למוקדי עימות עם כוחות הביטחון ברחבי איו"ש, מתסיסים את השטח ושותפים לחסימות צירים והפרות סדר אלימות. לדבריהם "האירועים המתמשכים בנבי סאלח ובעוד מקומות מלמדים כי המדיניות הסלחנית של צה"ל באזורי החיכוך, מתפרשת כחוסר אונים של החיילים ומביאה לתקיפתם".

בסוף המכתב פנה ארגון עד כאן לגורמים האחראיים בבקשה לפעול בנידון. "כגוף הריבון במקום הנכם מתבקשים להורות על פתיחה בחקירה באזהרה כנגד הישראלים שהשתתפו בפעילות, לרבות הרחקות מינהליות מאזורי החיכוך כפי שנעשה במקרים רבים אחרים, כדוגמת פעילי נוער הגבעות".

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' מסר, "מזה כ-15 שנים פועלים גורמים קיצוניים ישראלים ובינלאומיים לתקיפה ופציעה של חיילי צה"ל, תוך טענה הזויה שבדרך זו הם פועלים להגנה על זכויות אדם. מסיבות שאינן ברורות, רשויות האכיפה בישראל אינן מטפלות בתופעה זו ומעניקות חסינות בפועל לאותם גורמים אלימים על חשבון חיילי צה"ל.

אנו קוראים לאלוף פיקוד המרכז ולמפקד מחוז ש"י לעצור את פעילותם העבריינית של פעילי הארגונים האנטי ישראליים, ולמנוע מהם להמשיך ולפגוע בחיילי צה"ל. הגיע הזמן להתערב ולפעול להגנה על חיילי צה"ל שידיהם קשורות מול האנרכיסטים, לטובת כל הנמצאים באזור".