בנט: הסיכוי שלנו לא מבוטל

יו"ר הימין החדש: "אינני יודע האם נצליח או לא. אני יודע שיש סיכוי, ואיילת ואני רואים שיש המון ישראלים טובים שמתפללים לכך".

ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ט

מעדכן. בנט
מעדכן. בנט
אהוד אמיתון, TPS

יו"ר הימין החדש, שר החינוך נפתלי בנט, פרסם בצהריים (שני) בדף הפייסבוק שלו עדכון לפעילים ולתומכים אודות המאמצים לאתר את 1452 הקולות החסרים למפלגה למעבר אחוז החסימה.

"ביממה האחרונה התקדמנו בצורה מפתיעה. הסיכוי לא ענק, אך גם לא מבוטל. אנחנו לא מרימים ידיים. הפער שלנו למעבר של אחוז החסימה של 0.0003 (!) מסך הקולות, ושעת הנעילה היא רביעי לילה. היום, יום שני, הוא יום מכריע", כתב בנט.

בפוסט פנה בנט לכל מי שהיה חבר ועדת קלפי או משקיף בקלפי ברחבי הארץ, וביקש להיכנס לאתר תוצאות הבחירות, לאתר את הקלפי שבו השקיף, ואם הוא/היא מזהה פער כלשהו בין התוצאות שהיו לו בליל הבחירות בדגש על האות "נ", לבין התוצאות המקוריות הידועות לו, להעביר את המידע.

בנט הוסיף וציין, "מתוך 11,000 קלפיות ברחבי הארץ, קיבלנו 400 סיכומי קלפי ממזכירי קלפי או חברי ועדת בחירות, והשווינו לתוצאות בפרוטוקולים ובמחשב, ומצאנו 219 (!) חוסרים של האות "נ". זהו מספר גדול מאד ביחס ל400 קלפיות שיש לנו את הסיכום קלפי שלהם. העברנו את הפער הזה לוועדת הבחירות לבדיקה, ואנו ממתינים לתוצאות. אדגיש כי אלו פערים לכאורה; עד שנקבל תוצאות מוועדת הבחירות".

לדבריו, "אם אפילו שליש מזה יימצא כפער אמיתי, הרי שזה יעיד שברמה לאומית נוכל לעבור בקלילות את המחסור של 1452 הקולות הנדרשים. (היחס הוא על כל שתי קלפיות כאלה, "נ" אחד חסר. עכשיו תחשבו זאת על פני 11,000 קלפיות, תגרעו קלפיות במגזר החרדי והערבי)".

"אינני יודע האם נצליח או לא. אני יודע שיש סיכוי, ואיילת ואני רואים שיש המון ישראלים טובים שמתפללים לכך (ממש כיף לקבל את כל החום הזה!), אלפים שנרשמים להתנדב, ומאות שהגיעו בפועל.
על כך תודתנו. אנחנו לא מוותרים עד שנמצה כל אפשרות. אנחנו עושים זאת עבור כמעט 140,000 בוחרינו שרוצים שנעבור ועוד המון אנשים טובים אחרים", הסביר בנט.

"יש כאלה שצוחקים על המאמץ הזה שלנו לעבור את סף אחוז החסימה: "זה פתטי, חסר סיכוי, נואש". לא נורא. שיגחכו. אנחנו נתאמץ ונשתדל. כל מה שאנחנו יכולים לעשות. ככה מצליחים בלימודים, בהייטק, בצבא, בכל מקום בחיים. מתאמצים. כשר חינוך זה מסר שאני רוצה להעביר לכל תלמיד ותלמידה, ובכלל—לכל יזם, וכל בן אדם שחפץ להשיג מטרה כלשהי: להתאמץ. לא לוותר. כל עוד יש סיכוי, ממשיכים להילחם", חתם בנט.