שמעתי את האישה צועקת, רצתי אליה

איברהים באסל שגר סמוך למקום השריפה בחיפה סיפר בכאן רשת ב על מבצע החילוץ: "שמעתי את האישה צועקת, לא חשבתי פעמיים ורצתי אליהם".

תגיות: חיפה שריפה
ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ט

הדירה הבוערת בחיפה
הדירה הבוערת בחיפה
צילום: כיבוי אש מחוז חוף

איברהים באסל המתגורר ליד הבניין שעלה באשבחיפה, סיפר היום (שני) בכאן רשת ב על מאמציו לסיוע בחילוץ תושבי הבניין.

בריאיון לתכנית בחצי היום אמר באסל לכאן רשת ב כי "פתחתי את החלון וראיתי הרבה עשן מהדירה מולי. רצתי למטה, פתחתי את הדלת והיה הרבה עשן. שמתי את החולצה עם הפה שלי, נכנסתי והתחלתי להוציא שלושה ילדים".

"אחר כך הגיעו מכבי האש, רציתי להיכנס גם לבית השני להציל אותם אבל מכבי האש לא נתנו לי. הם הגיעו תוך כמה דקות", המשיך באסל. "לא ראיתי להבות אלא הרבה עשן. שתי דירות נשרפו בקומה השנייה והשלישית. כשראיתי את המקרה ואת האישה צועקת בגלל הילדים אז אמרתי שאני לא חושב פעמיים, רצתי אליהם והתחלתי להוציא אותם".

שכנה בבניין סיפרה גם היא לכאן רשת ב: "הייתה שריפה גדולה, אני גרה בקומה שלישית. ראיתי עשן בחלון וסגרתי מהר את החלון. שמתי מגבות רטובות וחיכינו שיגיעו מכבי האש. היה פחד גדול".

מפקד המשמרת שפעם באירוע השריפה, רב רשף רמי מרום, פירט בריאיון לאסתי פרז: "אנחנו עדיין בשלבי החקירה. יש לנו חוקר שבודק ואת הממצאים הוא יפרסם בשלב מאוחר יותר. ככל הנראה מדובר בכשל חשמלי כזה או אחר, אבל עד שלא מאששים את הדבר עד הסוף אנחנו עדיין מנועים מלפרסם את זה".

"ביציאה מהתחנה אני מזהה עשן שחור וסמיך שמיתמר מתוך אותו מבנה מדובר. כשהגעתי לשם ראיתי מחזה לא פשוט, שריפה בסדר גודל די גדול. להבות בוקעים מהדירה וצעקות של ילדים ומבוגרים כאחד", מספר מרום על רגעי הדליקה והחילוץ. "אני מקבל פה החלטה פיקודית להחדיר את הצוותים שלי פנימה, כשהמטרה הראשית היא לחלץ את הלכודים בכל מחיר אפשרי".

מרום ממשיך ומתאר כי "הוצאנו בסך הכול בין 12 ל-14 לכודים מתוך המבנה. רובם סבלו משאיפת עשן, וחלקם גם סבלו מכוויות בדרגות שונות. חדר המדרגות היה אפוף עשן דבר שהקשה על הדיירים באותו בניין למלט את עצמם החוצה. השתלטנו על האירוע בערך כ-20 דקות מתחילתו. בבניין אפשר לחזור ולגור, אותה דירה שנפגעה תצטרך לעבור שיקום ורק אז יוכלו לחזור לגור בה".

13 בני אדם נפגעו בשריפה שפרצה בדירה בקומה השנייה בבניין ברחוב אבן גבירול בחיפה. ארבעה מתוכם במצב קשה, ביניהם אם ובנה. הם סובלים מכוויות ומשאיפת עשן. שלושה בני אדם נוספים נפצעו בינוני והשאר במצב קל. מחקירה ראשונית עולה שהשריפה פרצה בגלל קצר חשמלי.