איומים והפחדות במקום ברכה לחג

חבר מועצת העיר טבריה מתאר במכתב ששיגר לראש העיר את נאומו של ראש העיר בפני מנהלי מוסדות החינוך בעיר, ואת האיומים שהשמיע במהלכו.

ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ט

רון קובי
רון קובי
צילום: פלאש 90

חבר מועצת העיר טבריה, רפאל טרבלסי, שיגר אתמול (ראשון) מכתב נזעם לראש העיר טבריה, רון קובי, בעקבות נאומו של קובי בפני מנהלי מוסדות החינוך בעיר.

"הובא לידיעתי כי הגעת לפורום מנהלי מערכות החינוך בטבריה כדי לברך אותם לקראת חג הפסח בברכת חג שמח, אך לתדהמת כל הנוכחים כולם בחרת להקדיש את נאומך כמנהגך 'בקודש', לאיומים והפחדות כלפי מנהלי החינוך בעיר שעושים עבודתם במסירות ואהבה אין סופית ואחראים לחינוך דור העתיד שלנו", ציין טרבלסי.

לדבריו, "ירדת כל כך נמוך ואיימת כאיש מהרחוב על המנהלים כי אתה יכול להיות 'ידיד' אך גם 'אויב'. עוד המשכת ואמרת כי 'עשבים שוטים יש לנכש' (השווית מנהלים לעשבים שוטים!) והוספת כי 'מי שלא יהיה איתך יסבול 5 שנים או שיעזוב'".

"אני מצטט רק חלק קטן מאוד מנאום ארוך, בוטה ולא מכבד שלך אל מול מנהלים, מפקחים ונציגי רשתות שהיו המומים מהסגנון ומהאישיות שמחזיקה את תיק החינוך ועומדת בראש עיריית טבריה", ציין טרבלסי והוסיף, "אולי אתה לא יודע עדיין, למרות שעברה חצי שנה מבחירתך לראשות העיר, מרבית מנהלי בתי הספר בטבריה הם עובדי משרד החינוך אשר כפופים למשרד החינוך ולא עובדי עירית טבריה אשר כפופים לדיקטטורה שאתה מנסה להנהיג. מדובר במנהלים מקצועיים, מסורים ואהובים, שהוכיחו שנים על גבי שנים, עשייה חינוכית, איכותית, ערכית, מקצועית ומסורה יחד עם קידום הישגים מרשימים במגוון רחב של תחומים".

"האמת, אתה מצליח להפתיע אותי בכל פעם מחדש ובכך רק יותר מחדד לי בכל יום שעובר כי אתה תקלה בהיסטוריה של טבריה. איפה נשמע שראש עירייה מדבר בשפה כל כך בוטה ולא מכבדת?! איפה נשמע שראש עיר משמיץ מנהלים (הן מולם והן ברשתות החברתיות) ומנסה להלך עליהם אימים במקום להפוך אותם לשותפים?!", תהה טרבלסי.

בהמשך המכתב ציין טרבלסי מספר מקרים בהם לטענתו התנכל ראש העיר קובי למנהלי מוסדות חינוך בולטים בעיר

"מנהלי בתי הספר המומים ופגועים, חלקם אף הודיעו כי לא יגיעו שוב למפגשים מן הסוג בו נכחו השבוע, בדיוק כמו שעובדי העירייה עצמם אשר לא הגיעו להרמת הכוסית לפני מספר ימים, לכבוד חג הפסח כשהצביעו ברגליים והגיעו עשרות עובדים בלבד. אני בוש ונכלם בשביל המנהלים והציבור, שאמור לשמוע את דברי הבלע שלך", הוסיף.

בסיום המכתב ציין טרבלסי, ששיגר העתקים מהמכתב גם למנכ"לי משרדי הפנים והחינוך ולבכירים בשני המשרדים, "אני פונה ומבקש את התערבות גורמי המקצוע הארציים המכותבים מטה, בכדי לתת הגנה, מענה ועידוד לאנשי המקצוע ובכדי להציל את העיר טבריה ותושביה מהאיש ההזוי שנבחר בתקלה לראשות העיר ללא שום חזון, דרך וכבוד בסיסי".