חניכי 'עזרא' בשביל ישראל
חניכי 'עזרא' בשביל ישראל צילום: יח"צ

תנועת הנוער עזרא לקחה על עצמה, לרגל ציון שנת ה-100 להיווסדה, לעמוד באחד האתגרים הגדולים בישראל: לגרום לעשרות אלפי חניכי התנועה לסיים את שביל ישראל תוך פחות מחצי שנה.

במהלך תקופה זו, שהתחילה במסע פסח עד הקיץ, יצעדו חניכי התנועה ובוגריה במקטעי שביל ישראל, אבל לא צעדה רגילה בשבילים כפי שרבים מהתושבים והתיירים עושים.

כל קבוצה למדה לעומק על המקטע בו היא צועדת במסע, החניכים יכירו את ההיסטוריה של כל האיזור בו הם מטיילים במהלך המסע, הקבוצות שישתתפו בפרויקט עברו תדריך מסודר וקיבלו גם ערכה עם הוראות לפעילות מלווה לשביל לפי צרכי האיזור: בחלק מהמקומות יהיה צורך בשיפור פני השטח – ניקיון, סידור שבילים ובחלק ישתתפו החניכים בבניה אקולוגית בשטח.

בנוסף, המטיילים ילמדו במהלך המסלול גם על הדמויות והאירועים מהתנ"ך הקשורים לאיזור בו הם צועדים והקבוצות קיבלו מהתנועה ערכה המחברת בין השטח לבין סיפורי התנ"ך שאירעו באותם מקומות. בתנועה מתכננים גם להפגיש במהלך המסע את החניכים והתושבים המתגוררים בקרבת השביל.

שאול דה מלאך מזכ"ל עזרא אומר כי "התנועה שלנו רואה בשנת המאה שנה משמעותית שתתן לחניכים משמעויות מעבר לשגרה היומיומית, שביל ישראל מראה את החיבור העמוק לארץ שלנו והשביל בעצם מחבר את על חלקי העם מהפריפריה והמרכז".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו