הרב לאו במהלך הבדיקה
הרב לאו במהלך הבדיקהצילום: אלי קובין

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, נענה לבקשתם של דיירי ארגון "עלי שיח" - אנשים עם צרכים מיוחדים - והגיע הערב (שני) לביתם לקיים יחד את מצוות בדיקת חמץ.

הדיירים הנרגשים קיבלו את האורח החשוב בחום רב, יחד עם מייסד ומנכ"ל הארגון הרב חיים פרקל.

בתום הבדיקה אישר הרב לאו לדיירים כי מאמציהם הגדולים נשאו פרי ודירתם נקייה וכשרה לפסח. לאחר מכן התקיים טקס מכירת חמץ, במהלכו הרב חיים פרקל הסמיך את הרב הראשי למכור לנכרי את החמץ של הארגון כולו.

ביקור הרב הראשי התקיים בסיומו של מבצע ניקיון מיוחד לפסח שהתקיים בכל אחד מ-60 בתי "עלי שיח" בקהילה - ביתם של מאות צעירים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ובמרכזי התעסוקה של הארגון ברחבי הארץ. המבצע התקיים בסיוע צוות גדול, מדריכים ומתנדבים שנרתמו למשימה.

הרב דוד לאו סיפר, "התרגשתי כל כך מהרצינות של הדיירים שלא מוותרים לעצמם אל מול אתגר מורכב כמו ניקיון לפסח, כמו גם מקבלת הפנים החמה. אני מלווה את הארגון שנים רבות ובכל פעם מתרגש מחדש לנוכח שילובם המוצלח של דיירי עלי שיח בקהילה ומהרמה הגבוהה אליה מגיעים דיירי הארגון".

מייסד ומנכ"ל ארגון "עלי שיח" הרב חיים פרקל הוסיף כי "ביקורו של הרב לאו מרגש אותי באופן מיוחד. איש ציבור חשוב כמותו, המקדיש מזמנו היקר לאנשים עם מוגבלויות ובמיוחד בתקופה לחוצה זו של ערב חג הפסח, מסמן בכך את הדרך לכלל הציבור הישראלי בדבר חשיבותה של הרגישות וההכלה כלפי האחר והשונה".