האהבה שהוצתה בגטו: שיר חדש לאביב גפן

"כפרים של אהבה" נכתב בהשראת סיפורם של עליזה ועובדיה ברוך מאושוויץ.

ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ט

אביב גפן, המנהל האמנותי של הפרויקט המוסיקלי "שם עולם 2019", מוציא שיר חדש - "כפרים של אהבה", שנכתב בהשראת סיפורם של עליזה ועובדיה ברוך מאושוויץ.

''שם עולם 2019'' מאגד בתוכו שירים וסיפורים שנכתבו בגטאות ובמקומות המסתור במהלך המלחמה. השירים המבוצעים בביצועים עכשוויים יוצאים לאור לקראת יום השואה.

אביב גפן סיפר: '''השיר נכתב בהשארת מכתבי אהבה שנכתבו בגטו. מה שתפס את עיני אלו שירי האהבה שקורבנות השואה החביאו אחד לשני, שמלמד אותנו שגם ברגעי התופת האנושית אנשים מצאו נחמה באהבה ותלו בה תקווה גם במקום בלתי אפשרי כמו הגטו. תמיד שירי השואה עסקו במוות ובאכזריות ומעולם לא נגעו בכפרים של אהבה שהם בנו בסתר בין גדרות המוות,.

הרב אברהם קריגר, מנהל המרכז הבינלאומי שם עולם, אמר ''חיים שלמים התקיימו למרות ועל אף הזוועות וההישרדות היומיומית של היהודים בגטאות בזמן השואה. סיפורם הבלתי נתפס של עובדיה ועליזה ברוך הוא הוכחה ניצחת שהטבע האנושי הוא הרצון לאהוב ולהיות נאהב.

''האהבה שהוצתה בליבותיהם של עובדיה ועליזה, היתה עבורם אי של שפיות ועזרה להם לשרוד את המציאות הבלתי נתפסת שבה חיו. העובדה שהקימו משפחה והעמידו צאצאים בישראל, היא ההוכחה הטובה ביותר עבורנו כי באמצעות האמונה והרוח ניתן להתגבר על כל מכשול ועל כל רוע", סיפר.