אוהד הפועל י-ם הורחק לשנתיים מהמגרש

בית משפט השלום בירושלים הרחיק למשך 2 העונות הקרובות, אוהד הפועל ירושלים החשוד בתקיפה ואיומים נגד מנכ"ל המועדון גיא הראל

נרי וייס - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ט

אוהד הפועל י-ם הורחק לשנתיים מהמגרש-ערוץ 7
אוהדי הפועל ירושלים
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

העימות בין אוהדי הפועל ירושלים להנהלת קבוצתם עולה שלב. אחרי שכבר נראה היה כי יירגעו הרוחות הרעות והסערות בין הנהלת מועדון הכדורסל של הפועל ירושלים לבין אוהדי קבוצם ובפרט חברי ארגון האוהדים 'הבריגדה', כעת מסתבר כי המאבק בין השניים עולה מדרגה.

כזכור, זה זמן רב שבהנהלת המועדון הירושלמי, מחזיקי גביע המדינה הטריים, החליטו להילחם באלימות של קומץ אוהדיהם, חברי ארגון האוהדים 'הבריגדה'. לדברי המועדון האדום מהבירה, בארגון האוהדים מנסים בכל דרך לפגוע במנכ"ל המועדון גיא הראל כשפעמים רבות נתלים שלטים בגנותו וקריאות גנאי נשמעות לעברו במשחקי הקבוצה.

הדברים למעשה החלו במשחק החוץ בולנסיה בעונה שעברה, ומאז ככל שעבר הזמן המהומות בין השניים צברו עוד ועוד תאוצה.

בשיאם הגיעו האירועים לכדי החרמת משחקי הקבוצה על ידי ארגון האוהדים, וגם ניסיונות פיוס וגישור בין שני הצדדים, לפני משחק רבע הגמר הראשון בין הפועל לטנריף הספרדית לפני כשלושה שבועות, עלו בתוהו והביאו ליציאתם מחוץ לאולם של האוהדים האדוקים, דקות לפני שריקת הפתיחה, כמחאה על כך שהורידו להם שלטים בגנותו של המנכ"ל הראל.

היום (שלישי) עברו שני הצדדים לפסים משפטיים, כשבית משפט השלום בבירה נעתר לבקשת המשטרה והרחיק למשך 2 עונות את אחד מאוהדי הקבוצה. הסיבה להרחקתו של האוהד מהמגרשים הינה בשל חשד לתקיפה ואיומים של מנכ"ל הקבוצה ומאבטחו, במהלך משחק הכדורסל לפני כשבוע, בין הפועל ירושלים למכבי תל אביב, משחק הקלאסיקו של הכדורסל הישראלי.

על פי הודעת המשטרה, האוהד כבן ה -20 עוכב לחקירה במשטרה בחשד לתקיפה ואיומים, ונפתח כנגדו הליך במסגרת חוק האלימות בספורט.

אחרי שבמועדון הוציאו הודעה כי יוקפאו ההליכים המשפטיים שהגישו נגד אוהדיהם שלהם, נראה כי כעת יחזרו השניים להתבצר כל אחד בעמדתו שלו ומי שיפסיד יהיו בעיקר אוהדי הכדורסל, שכבר אתמול נכחו באולם היכל הפיס ארנה שבבירה וחסרונם של הגוש המעודד של חברי 'הבריגדה', הורגש היטב.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל פועלת כל העת תוך שימת דגש למניעת אלימות בספורט, ועושה כן ע"י הצבתם של שוטרים גלויים וסמויים במשחקים המתקיימים במגוון ענפי הספורט, וזאת במטרה לאתר ולמנוע כל אלימות, הן מילולית והן פיזית, על מנת לאפשר קיומם של המשחקים ולפעול בנחישות כנגד מי מהגורמים המנסים לשבש את מהלכו \ קיומו התקין של המשחק".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il