האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר
האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמירצילום: שחר עזרן

למעלה מחצי מיליארד שקלים (139.3 מיליון דולר) גויסו בשנת 2018 לרווחת חיילי צה"ל על ידי ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF). מדובר בסכום שיא אותו גייס הארגון במהלך שנה אחת.

את הכסף תרמו תומכי הארגון מכל רחבי ארה"ב ופנמה, אשר רואים בתמיכתם בחיילי צה"ל חשיבות עליונה בהבטחת קיומה של מדינת ישראל והעם היהודי כולו.

"בימים אלו, בהם אנו עדים לגל אנטישמיות גואה מסביב לעולם, כולל בארה"ב, חשיבות עשייתם ותרומתם של תומכי הארגון מקבלת משנה תוקף. תומכי ה-FIDF בארה"ב ובפנמה, יהודים ולא יהודים, הוכיחו שוב את נאמנותם למדינת ישראל ואהבתם והזדהותם המלאות עם חיילי צה"ל", אמר האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, מנכ"ל FIDF.

"החיבוק החם מעבר לים אותו הם מעניקים לחיילי צה"ל מרגש את כולנו ואין לנו מספיק מילים להביע את תודתנו והערכתנו לעשייתם האדירה. בזכות תרומתם, הצליח הארגון לתמוך, בשנת העבודה 2018, ביותר מ 105,000 חיילים המשרתים בצה"ל ולחולל שינוי בחייהם של כמה עשרות אלפים מהם וכנובע מכך, לחולל השפעה ארוכת טווח על החברה הישראלית כולה", הוסיף כליפי.

תומכי ה-FIDF, יהודים ולא יהודים, מרחבי ארה"ב ופנמה מזדהים עם חזון הארגון ומבחינתם, התמיכה בצה"ל מהווה את הגשר האיתן, להעמקת הקשר בינם לבין מדינת ישראל.