איחוד מפלגות הימין:
''משפטים וחינוך הם התיקים שלנו''

חברי הכנסת מהרשימה הדתית המליצו לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו. הרב פרץ: "המגמה שלנו היא ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ט

חברי הכנסת המיועדים מ''איחוד מפלגות הימין'' הגיעו הבוקר (שלישי) אל נשיא המדינה ראובן ריבלין והמליצו להטיל על בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה הבאה.

ח''כ בצלאל סמוטריץ' אמר בצאתו מהפגישה עם הנשיא: "אנחנו רוצים להחזיק בתיק המשפטים וכמובן נשים דגש על נושאי החינוך. אלה התיקים שלנו, כמו שליברמן מדבר על תיק הביטחון וזה טבעי. תפקידנו לוודא שההבטחה להחלת הריבונות לא נשארת הבטחה אלא מגיעה לביצוע".

''יהיו עליות ומורדות במשא ומתן הקואליציוני, אבל הוא יצליח", משוכנע סמוטריץ'. ''גם עם אביגדור ליברמן נוכל להגיע להבנות. בסך הכל הוא אדם שמעריך את המסורת. קריאתי לראש הממשלה היא 'בואו נעשה את זה מהר', מגיעה לעם ישראל ממשלה יציבה וטובה לארבע שנים קדימה".

הרב רפי פרץ, יו"ר איחוד מפלגות הימין, אמר לכלי תקשורת בתום הפגישה עם הנשיא, "אני עברתי התנתקות, אני עברתי גירוש. אנחנו לא ניתן לדבר הזה לקרות שוב לעם ישראל. ראינו בעניינו את אחד הדברים הגרועים ביותר שיכולים לקרות - וכעת המגמה שלנו היא ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון".

ח"כ יוגב אמר בצאתו מבית הנשיא כי "האחריות לנושא אחדות עם ישראל, דווקא משום שזכינו, מוטלת עלינו. אנחנו חיילים שם, לא רק מול אויב משותף שיאחד אותנו, אלא גם במציאת ערכים משותפים, רב המשותף על המפריד".

כאמור, חברי הכנסת הרב רפי פרץ, מוטי יוגב, בצלאל סמוטריץ' ועידית סילמן המליצו להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו.

הרב פרץ אמר לריבלין: ''אנחנו שמחים להיות כאן. זכיתי להכיר את רעייתך ואני מאחל לה רפואה שלמה. אנחנו מפלגה אחת שנבחרה ביחד ולכל אורך כל הדרך הכרזנו שנבקש מכבוד הנשיא שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא וכך גם הבוחר אמר את דברו''.

ח''כ סמוטריץ' אמר לנשיא כי ''בדמוקרטיה צריך לקיים את רצונו של הבוחר. בסופו של יום יש לטפל באחוז החסימה. מפלגות הימין איבדו שבעה מנדטים''.

סמוטריץ' קרא להקים ממשלת ימין, ''ממשלת אחדות לא תשקף את רצונו של הציבור. צריכה לקום ממשלה ימנית וצריכה להיות ממשלה של העם כולו, להיות קשובה למיעוט ולהיות קשובה לכל העם ולקיים דיאלוג''.

עד כה קיבל נתניהו 61 ממליצים, מה שיחייב את נשיא המדינה להטיל עליו את הרכבת הממשלה.